Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Vettelova dominance bere formuli fanoušky, obává se rival Hamilton

Sport

  19:30
JONGAM (Korea) - Britský pilot Lewis Hamilton přirovnal nadvládu Sebastiana Vettela k nejslavnějším dobám sedminásobného mistra světa Michaela Schmumachera. Jezdec stáje Mercedes se dokonce obává, aby kvůli tomu formule 1 nepřicházela o fanoušky.

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton (vlevo) ze stáje Mercedes a Němec Sebastian Vettel z Red Bullu foto: ČTK

Vettel v neděli v Koreji vyhrál čtvrtou Velkou cenu za sebou a celkově osmou v sezoně. Pět závodů před koncem seriálu vede před druhým Fernandem Alonsem z Ferrari o 77 bodů a už tento týden v Japonsku může slavit čtvrtý titul mistra světa za sebou. Pilot Red Bullu k tomu potřebuje zvítězit a jeho španělský konkurent musí skončit maximálně devátý. "Titul už má v kapse," citovala Hamiltona agentura Reuters.

"Možná kdyby nedokončil zbývající závody... Ale i tak by nejspíš byl mistrem světa," uvedl pilot stáje Mercedes a přirovnal Vettelovu dominanci k vítěznému Schumacherovu období. "Mám strach o fanoušky, protože si pamatuji dobu, kdy vyhrával Schumacher," řekl Hamilton. "Vzpomínám, že jsem tehdy vždycky vstal na start závodu, šel si lehnout a vzbudil jsem se až na konec, protože bylo předem jasné, jak to dopadne. A určitě jsem nebyl jediný, kdo to tak dělal," dodal mistr světa z roku 2008.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...