3. srpna 2014 13:56, aktualizováno  15:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Glasgow se bavil badmintonem. Podívejte se na parádní výměnu

Semifinále mužské čtyřhry Andrew Ellis, Chris Adcock vs. Wee Kion Tan, Wei Shem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Semifinále mužské čtyřhry Andrew Ellis, Chris Adcock vs. Wee Kion Tan, Wei Shem... | foto: Lidovky.cz

PRAHA Badmintonová klání na Hrách Commonwealthu mají díky účasti asijských zemí jako Indie či Malajsie vysokou kvalitu. Ani Angličané však v tomto sportu nepatří mezi ořezávátka, o čemž svědčí i parádní výměna ze semifinálového utkání mužské čtyřhry.

V něm se střetli Andy Ellis a Chris Adcock z Anglie s malajsijským párem Wee Kiong Tan a Wei Shem Goh. Obě mladé dvojice patří do širší světové špičky, Angličané jsou díky třinácté příčce na světovém žebříčku dokonce druhým nejlepším evropským párem.

V semifinále Her Commonwealthu to tak byla pořádná řež. Malajsané po vyrovnaném průběhu zvítězili těsně 21:19 a 21:19 a spolu a Adcockem a Ellisem zaplněné hale v Glasgow předvedli řadu perfektních výměn. V jedné z nich se Goh s Tanem tak dobře bránili anglickým útokům, až frustrovaný Adcock nechal dopadnout výhoz do zadní části kurtu, o němž se domníval, že poletí do autu. Jenže ouha - míček dopadl do hřiště.

V tomto momentě se zápas definitivně zlomil a Malajsany již nešlo zastavit. Adcock s Ellisem tak museli sehrát zápas o bronz, v němž navíc prohráli s krajany a rivaly Chrisem Langridgem a Peterem Millsem. Chris Adcock si však i tuto porážku nakonec vynahradil, když se svou manželkou Gabby vyhrál soutěž ve smíšené čtyřhře.

Více „highlights“ z badmintonového turnaje Her Commonwealthu sledujte zde: