15. dubna 2010 14:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Brazilec přežil v tréninku pád se soutěžním letounem do řeky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Kindlemann skončil se svým letounem v řece Swan, když při jednom z manévrů zavadil křídlem a ocasem o hladinu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kindlemann skončil se svým letounem v řece Swan, když při jednom z manévrů zavadil křídlem a ocasem o hladinu. | foto: ČTK

PERTH Nováček seriálu rychlostních závodů v letecké akrobacii Red Bull Air Race Brazilec Adilson Kindlemann havaroval při dnešním tréninku na víkendový závod v Perthu, jako zázrakem ale vyvázl jen s drobnými zraněními.

Šestatřicetiletý Kindlemann skončil se svým letounem v řece Swan, když při jednom z manévrů zavadil křídlem a ocasem o hladinu.

Pilot byl převezen do nemocnice, podle pořadatelů je ve stabilizovaném stavu.

Brazilec havaroval při dopoledním tréninku zhruba v polovině trati za jedním z nafukovacích pylonů, které pilotům vyznačují trať. K plovoucímu vraku letadla během několika sekund dorazily motorové čluny a speciálně vycvičení záchranáři letce za okamžik vyzvedli na palubu.

"Naši záchranáři odvedli vynikající práci, vyprostit Kindlemanna jim netrvalo ani minutu. Mohu potvrdit, že je v pořádku a má jen drobná zranění. Zůstane ale v nemocnici na pozorování," uvedl v prohlášení šéf seriálu Bernd Loidl.

"Cítím se fajn," citoval pilota server abc.net.au. "Mám za sebou rentgeny a vyšetření a naštěstí jsem stoprocentně v pořádku. Záchranáři byli neuvěřitelní," dodal.

Brazilec havaroval při dopoledním tréninku zhruba v polovině trati za jedním z nafukovacích pylonů, které pilotům vyznačují trať. "Přišlo to rychle. Musím se podívat na video, abych pochopil, co se stalo," řekl Kindlemann.

Kindlemann je prvním Jihoameričanem v prestižním seriálu, v němž piloti soupeří v rychlostech až 400 km/h v nízkém letu na dráze vymezené dvacet metrů vysokými pylony. Letos je jedním ze dvou nováčků vedle českého pilota Martina Šonky. V prvním závodě sezony v Abú Zabí skončil Kindlemann v kvalifikaci hned za Šonkou na 14. místě z patnácti účastníků. V Perthu se uskuteční druhý díl.

Rozhovor s jediným českým zástupcem v seriálu Air Race Martinem Šonkou čtěte v pátečních

Lidovky.cz, ČTK
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz