Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Cesta bojovníka. Blití bylo dost, nyní je čas na drsné boje dle pravidel thajského boxu

První nadílka zápasů na UFC Fight: Cesta bojovníka je zde. foto: Reprofoto

V Česku se sice v posledních hodinách řeší, zda a jak se budou moct vrátit amatéři do tělocvičen, projekt UPF Fight Cesta bojovníka má za sebou dva úvodní díly ve Spejbl Gym Praha, na které dnes od 19:00 hodin naváže úvodní turnaj. A máme se nač těšit…
  7:17

Už zmíněné první dva díly nové reality show, která nabízí pohled do tvrdého chlebíčku milovníků thajského boxu, rozhodně nenudily.

Třeba jen úvodní výzvou, po které se rozdělily trenéři k modrému a červenému týmu, nebo následným „zvratem“, kdy poražený modrý tým mohl vyměnit své dva nejslabší členy soupeřům a těm sebrat nejsilnější možnou dvojici.

Už tyto okamžiky ukazují, že muay thai není pro „bačkory“ a slabochy. „Co ti mám říct jako no. Tou výměnou jsme nadšeni nebyli, ale tak nějak jsme ji čekali. Jejich blicí eskapády od začátku pobytu tady mě budou dalších deset let probouzet ze spaní, ale jinak v pohodě, poradíme si,“ okomentoval draft soupeře trenér Ondřej „Spejbl“ Hutník, světová legenda tohoto sportu.

Dnes večer se ukáže, koho týdny v kempu zocelily nejvíce. Kdo nejvíce touží po celkové výhře 50 tisíc korun. A kdo chce třeba i „maličkost“ v podobě bonusu za výkon večera, který má hodnotu 10 tisíc korun.

Z celkem osmi duelů pyramidy ve váze do 63,5 kilogramů budou mít svůj příběh vlastně skoro všechny.

Třeba hned první mezi Lubomírem Pindusem a Davidem Merendou, kdy prvně jmenovaný je jedním z oněch vyměněných „slabých“ bojovníků jako škůdce k soupeři. Nebo ten následující, ve kterém se podruhé v kariéře utkají pražští rivalové Renat Beket a Honza Černý.

Odvetou pak bude i duel mezi Matějem Trčkou a Lukášem Mandincem. Napoprvé zvítězil na půdě soupeře – v Trenčíně – Trčka, nyní má Mandinec šanci na reparát. A také na vyřazení spolufavorita celého turnaje, oba totiž coby reprezentanti patří k tomu nejlepšímu v pyramidě.

Nejen tyto, ale i všechny zbylé souboje můžete sledovat za 249 korun (10 eur) skrze přímý přenos na oficiálních stránkách projektu.