28. července 2010 14:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Hrozivá nehoda. Závod trucků se změnil v 'demoliční derby'

Srážka dvou trucků v Brazílii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka dvou trucků v Brazílii. | foto: youtube.com

SAO PAULO Jsou okamžiky, kdy vám tuhne krev v žilách a následně si říkáte: jak to ten člověk mohl přežít. Podobné drama zažili fanoušci při závodě trucků na známém brazilském okruhu Interlagos v Sao Paulu. Jako zázrakem oba závodníci vyvázli z nehody bez vážnějších zranění.

Jen si to představte: jedete si takhle po cílové rovince závodního okruhu v několikatunovém tahači, když najednou pocítíte tvrdý náraz zezadu a za pár vteřin se spolu s kabinou kutálíte po svahu mimo zbytek vozu. Neuvěřitelné, co říkáte, ale reálné.

Podobné pocity zažíval při posledním závodě brazilské Formula Truck známý závodník Bruno Junqueira, který okusil i pozici testovacího jezdce formule 1. Právě do jeho tahače na konci cílové rovinky narazil Diumar Bueno a svým truckem doslova "amputoval" kabinu od podvozku.

Přestože při záběrech nehody běhá mráz po zádech, tak vězte, že viník odešel od ze svého vozu po svých a Junqueiru po vyšetření propustili z nemocnice s jen pár odřeninami. A s ještě silnější vírou v Boha...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz