13. června 2011 11:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Jak 'smolař' Button k vítězství přišel...

Jenson Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jenson Button | foto: Reuters

PRAHA Když úřadující mistr světa a suverén letošní sezony formule 1 Sebastian Vettel vjížděl do posledního kola Velké ceny Kanady, jen málokdo pochybovat o jeho dalším triumfu. Jenže v jedné ze závěrečných zatáček přišla osudová chyba...

Třiadvacetiletý německý pilot týmu Red Bull Racing nezvládl v levotočivé části šikany ukočírovat svůj vůz, na vlhké silnici dostal smyk a na chvíli se ocitl mimo trať. Dotírající Jenson Button na McLarenu zaváhání svého soka okamžitě využil, přehnal se před něj a za několik vteřin se radoval v cíli.

Čtěte také reportáž ze závodu

"Šlo pravděpodobně o jedinou chybu, které jsem se v závodě dopustil," uznal zklamaný Vettel. "Kdyby dráha byla suchá, neměl bych problém, ale vjel jsem na mokro a pak mě Jenson jednoduše předstihl," dodal lídr celkového pořadí šampionátu.

Video situace ze závěrečného kola závoda

Button, smolař bláznivého propršeného podniku v Montrealu, si tak přece jen vybral potřebnou dávku štěstí a nakonec slavil vítězství. "Jense" přitom v závodě, který byl pro déšť přerušen a natáhl se na více než čtyři hodiny, podstoupil trest v podobě projetí boxy za nedodržení rychlosti za safety carem a srazil se se stájovým kolegou Hamiltonem a pak i Alonsem. V jednu chvíli dokonce figuroval až na 21. pozici.

"Na tuhle Grand Prix jen tak nezapomenu," zářil štěstím Button. "Prokousal jsem se úplně celým startovním polem až do čela. Šlo o nejlepší výkon mé kariéry."

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.