Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Jako Muhammad Ali. Francouz Tsonga ukázal na US Open své boxerské umění

Sport

  11:30
PRAHA/NEW YORK - Ta podobnost se nedá popřít. Tenisový tvrďák Jo-Wilfried Tsonga byl již v minulosti několikrát přirovnávám svým vzezřením k legendárnímu boxerovi Muhammadu Alimu, který zemřel letos v červnu. Nyní dal na tuto „podobnost“ vzpomenout i na posledním grandslamu sezony US Open.

Jo-Wilfried Tsonga slaví. foto: ČTK/AP

Ve třetím kole newyorského turnaje se Tsongovi postavil nepříjemný Jihoafričan Kevin Anderson, kterého ale Francouz celkem s přehledem vyprovodil z kurtu po výsledku 6-3, 6-4 a 7-6. Po vítězném míčku a podání rukou pak jednatřicetiletý vítěz dvanácti turnajů na okruhu ukázal, že by se klidně mohl uživit i v jiném sportovním odvětví.

Jack Sock jako Pirát z Karibiku.
Jo-Wilfried Tsonga coby Muhammad Ali.

Jeho vítězné boxerské vložky si všimli fanoušci na kurtu i na sociálních sítích. On sám ji ale po zápase nekomentoval. „Vždycky je těžké porazit takového protivníka, člověk se musí skvěle pohybovat a donutit hýbat se i jeho s ohledem na to, jak je vysoký,“ promluvil přece jen více jak boxer než tenista Tsonga na tiskovce po svém triumfu.

Muž, kterého mnozí viděli coby grandslamového vítěze, jenže jeho pouť profesionální kariérou je tak trochu podobná té jeho českého vrstevníka Tomáše Berdycha, se po mizerném úvodu sezony (také vinou zranění) dostává ve druhé polovině do solidní formy a stále se ještě nevzdal myšlenky na účast mezi nejlepší osmičkou na londýnský Turnaji mistrů. K té mu nyní chybí ze šestnácté příčky 1000 bodů, které ztrácí na svého krajana Gaela Monfielse.

Úspěch v New Yorku na posledním grandslamovém turnaji sezony by mu mohl v cestě do britské metropole výrazně pomoct. V osmifinále na něj čeká v neděli večer od 17:00 hodin domácí Jack Sock. A i ten je všechno, jen ne nudný patron.

Třiadvacetiletý rodák z Lincolnu oslavil postup do souboje s Tsongou pro změnu ve stylu kapitána Jacka Sparrowa z filmové ságy Piráti z Karibiku.

„V Riu jsem na olympiádě spřátelil s naším šermířem Milsem Chamley-Watsonem, který bydlí tady v New Yorku. Zval jsem ho na své zápasy a dneska tu byl. Tak mě napadlo udělat toto. A co jsem viděl na videu, tak se mi to celkem povedlo. Mě se to líbí a věřím, že i lidem,“ usmíval se Sock.

Bude v neděli na kurtech ve Flushing Meadows slavit francouzský „boxer“ inspirovaný legendárním bijcem s americkým pasem, nebo domácí „pirát“?