9. června 2010 13:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Mladý nadhazovač udivil při svém debutu v MLB celou Ameriku

Stephen Strasburg. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stephen Strasburg. | foto: Reuters

WASHINGTON Nadhazovač Stephen Strasburg zvládl na výbornou svůj debut v americké baseballové MLB. Jeden z největších talentů historie, kterého měli předloni možnost při akademickém MS vidět v Ostravě i čeští fanoušci, při svém prvním startu pomohl týmu Washington Nationals porazit Pittsburgh Pirates 5:2.

Jednička loňského draftu během sedmi směn dokázala udělat čtrnáct strikeautů. "Nemám slov, nic lepšího jsem neviděl," řekl manažer Jim Riggleman. "První start má za sebou a zvládl ho parádně. Teď ho musíme udržet zdravého, aby mohl dělat svou práci dál takhle výtečně."

Na Strasburgovu úterní premiéru byla zvědavá celá Amerika. Akreditovalo se přes 200 novinářů a vyprodané hlediště (40 315 diváků) celou první směnu stálo. "Vítej ve velké lize, chlapče," říkal komentátor zápasu, když jednadvacetiletý mladík za pomoci pole vyautoval prvního pálkaře.

14 STRIKEAUTŮ STEPHENA STRASBURGA:

"Byl jsem trochu nervózní, to určitě, ale bál jsem se, že to bude horší," uvedl Strasburg po utkání. "Kluci v šatně mi říkali, abych si to užil, ať to bude dobré nebo špatné, protože debut si každý prožije jenom jednou. Postupem času všechnu klapalo," dodal nadhazovač.

Házel podle očekávání perfektně. Míče z jeho pravačky létaly rychlostí až 161 km/h, což v kombinaci s technickými nadhozy dělalo pálkařům Pirates velké problémy. Dokázali jen čtyřikrát odpálit a na kolena dostal Strasburga pouze Delwyn Young dvoubodovým homerunem.

Stephen Strasburg.

Čtrnáct strikeautů, tedy pálkařů vyautovaných jenom nadhozy, je druhý nejlepší výkon nadhazovače v MLB při premiéře. Rekordem je patnáct strikeautů, což dokázali Karl Spooner roku 1954 a J.R. Richard roku 1971. Washington potřebuje Strasburgovu pomoc, jelikož je ve Východní divizi Národní ligy poslední.

Loni dokonce prožil historicky nejhorší sezonu v MLB, protože prohrál 103 zápasů. "Možná začala cesta týmu do Světové série," uvedl komentátor Timesů. V Ostravě házel Strasburg utkání proti Korejcům, kterému dominoval třinácti strikeauty, a tým USA vyhrál stejně jako Washington 5:2.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz