Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Mladý nadhazovač udivil při svém debutu v MLB celou Ameriku

Sport

  13:21
WASHINGTON - Nadhazovač Stephen Strasburg zvládl na výbornou svůj debut v americké baseballové MLB. Jeden z největších talentů historie, kterého měli předloni možnost při akademickém MS vidět v Ostravě i čeští fanoušci, při svém prvním startu pomohl týmu Washington Nationals porazit Pittsburgh Pirates 5:2.

Stephen Strasburg. foto: Reuters

Jednička loňského draftu během sedmi směn dokázala udělat čtrnáct strikeautů. "Nemám slov, nic lepšího jsem neviděl," řekl manažer Jim Riggleman. "První start má za sebou a zvládl ho parádně. Teď ho musíme udržet zdravého, aby mohl dělat svou práci dál takhle výtečně."

Na Strasburgovu úterní premiéru byla zvědavá celá Amerika. Akreditovalo se přes 200 novinářů a vyprodané hlediště (40 315 diváků) celou první směnu stálo. "Vítej ve velké lize, chlapče," říkal komentátor zápasu, když jednadvacetiletý mladík za pomoci pole vyautoval prvního pálkaře.

14 STRIKEAUTŮ STEPHENA STRASBURGA:

"Byl jsem trochu nervózní, to určitě, ale bál jsem se, že to bude horší," uvedl Strasburg po utkání. "Kluci v šatně mi říkali, abych si to užil, ať to bude dobré nebo špatné, protože debut si každý prožije jenom jednou. Postupem času všechnu klapalo," dodal nadhazovač.

Házel podle očekávání perfektně. Míče z jeho pravačky létaly rychlostí až 161 km/h, což v kombinaci s technickými nadhozy dělalo pálkařům Pirates velké problémy. Dokázali jen čtyřikrát odpálit a na kolena dostal Strasburga pouze Delwyn Young dvoubodovým homerunem.

Stephen Strasburg.

Čtrnáct strikeautů, tedy pálkařů vyautovaných jenom nadhozy, je druhý nejlepší výkon nadhazovače v MLB při premiéře. Rekordem je patnáct strikeautů, což dokázali Karl Spooner roku 1954 a J.R. Richard roku 1971. Washington potřebuje Strasburgovu pomoc, jelikož je ve Východní divizi Národní ligy poslední.

Loni dokonce prožil historicky nejhorší sezonu v MLB, protože prohrál 103 zápasů. "Možná začala cesta týmu do Světové série," uvedl komentátor Timesů. V Ostravě házel Strasburg utkání proti Korejcům, kterému dominoval třinácti strikeauty, a tým USA vyhrál stejně jako Washington 5:2.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat