5. července 2018 15:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Naštvaná Siniaková. ‚Díky za podporu, to tady nemusíte být,‘ nadávala na svůj tým

Kateřina Siniaková ve Wimbledonu 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Siniaková ve Wimbledonu 2018. | foto: ČTK/AP

LONDÝN Nakonec sice slavila česká tenistka Kateřina Siniaková ve čtvrtek odpoledne postup do 3. kola Wimbledonu, příliš spokojeně se ale během vítězného duelu (5:7, 6:4 a 9:7) s Tunisankou Ons Džabúrovou netvářila.

První sadu dvaadvacetiletá hráčka s ruskými kořeny na kurtu číslo 16 prohrála 5:7, v té druhé ale triumfovala 6:4 a vypadalo to, že může jít do třetího setu v lepší pohodě než soupeřka.

Opak byl ale pravdou.

Už v prostředním dějství bylo skrze ruchové mikrofony, které mají hráčky na těle, slyšet, jak si sem i dost vulgárně uleví. Stále více ale směřovala zlobu na svůj tým, od kterého čekala větší podporu, a který vede její otec Dmitrij.

„To je super, alespoň trochu povzbuzení by nebylo špatné,“ bručela si pro sebe blonďatá hráčka a její pohled byl více než výmluvný.

„Hlavně, že si spolu povídáte a smějete se… To tady ani nemusíte být,“ ušklíbla na začátku třetí sady, kdy za stavu 1:2 ztratila poprvé své podání.

Vzápětí se dostala Džabúrová dokonce do vedení 5:2, Siniaková se ale nevzdala a sadu otočila do stavu 6:5. Duel ale nakonec dopodávala až za stavu 8:7, kdy si obě hráčky pravidelně nebyly schopny podržet servis.

Že by se rodačka z Hradce Králové potřebovala pro co nejlepší výkon pořádně naštvat?

Lidovky.cz