Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Naštvaný Bryant se obořil na Jamese: Já jsem kur.. šampion

Sport

  14:30
LOS ANGELES/PRAHA - Kobe Bryant a LeBron James, to byla v noci na neděli nejsledovanější sportovní dvojice Ameriky. Hvězdné Miami Heat totiž přijelo na palubovku obhájců trofeje Los Angeles Lakers. A v povánočním duelu hostující megastar James jasně zastínila domácího miláčka Kobe Bryant. A když to nešlo s míčem, pustil se dvaatřicetiletý Bryant do svého soka v průběhu zápasu alespoň slovně.

Kobe Bryant a LeBron James. foto: www.youtube.com

Tyhle dva týmy se zrovna nemusí. Celá NBA se těší, že se letos utkají ve finále soutěže. A Vánoce sem, Vánoce tam, oba soupeři si vyměňovali "komplimenty" už před zápasem. Hlavně pak současní šampióni z Lakers si neodpustili sem, tam nějakou narážku na hvězdné seskupení v dresu Miami James-Bosh-Wade.

Rok 2010 v obrazech

Jenže floridský celek se po začátečním trápení zvedl a z posledních 14 zápasů vyhrál třináctkrát, z toho devětkrát v řadě na palubovce soupeře. A trio kamarádů si dělalo, co chtělo, také ve Staple Center. Hosté byli jasně lepší, také proto, že Bosh, James i Wade střídavě věnovali zvýšenou pozornost domácímu vůdci Kobe Bryantovi.

A tomu se to pranic nelíbílo. Když ve druhé půlí najel do koše a Jamese, a místo obranného faulu ukázali sudí chybu jemu, neudržel se a směrem k soupeři vypustil několik nelichotivých slov. "O nic nešlo, jen jsem se ho zeptal, co dostal na Vánoce," usmíval se po zápase James, se sedmadvaceti body nejlepší střelec zápasu (Heat vyhráli 96:80).

Televizní kamery ale odhalily, že Kobeho jeho slova ještě více rozpálila a do tváře soka vmetl proti jeho posměškům připomínku toho, kdo je posledním vítězem ligy. "Já jsem šampión... Já jsem kur.. šampión," vypálil pětinásobný vítěz soutěže směrem k Jamesovi, který zatím stále čeká na svůj první mistrovský prsten.

Kdo se bude nakonec smát v letošní sezoně, se ukáže až v červnu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!