9. listopadu 2016 10:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO NBA: Atlanta ukončila neporazitelnost mistrů, George nakopl míč do hlediště

• 0Diskuse
Dwight Howard (8) z Atlanty a Tristan Thompson z Clevelandu v souboji o míč. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dwight Howard (8) z Atlanty a Tristan Thompson z Clevelandu v souboji o míč. | foto: ČTK/AP

WASHINGTON Basketbalisté mistrovského Clevelandu poprvé v sezoně NBA prohráli. V úterním utkání podlehli na vlastním hřišti Atlantě 106:110. V soutěži tak už není žádný neporažený celek.

Atlanta lehce odskočila soupeři v průběhu druhé čtvrtiny a do konce zápasu už neprohrávala. Cavaliers se v poslední minutě přiblížili na dvoubodový rozdíl, ale 6,8 sekundy před koncem jejich naděje na zvrat rozptýlil přesnou střelou Kent Bazemore.

Ten byl s 25 body druhým nejlepším střelcem Hawks, lídrem byl německý rozehrávač Dennis Schröder s 28 body, Paul Millsap přidal 21. Domácím nestačilo 29 bodů Kyrieho Irvinga, který na ně však spotřeboval 27 střel. Kevin Love si připsal 24 bodů a 12 doskoků a LeBron James dokončil utkání s 23 body.

George dostal od vedení NBA pokutu za kopnutí míče do hlediště

Basketbalista Indiany Paul George dostal pokutu 15.000 dolarů (365 tisíc korun) za kopnutí míče mezi diváky v sobotním zápase NBA s Chicagem Bulls. Emoce neovládl poté, co mu rozhodčí odpískali faul. Následně byl z utkání vyloučen.

George fauloval pod košem, z frustrace nakopl míč, jenže zasáhl fanynku do obličeje. Ihned se jí šel omluvit a následně pak ženě poslal kytici s omluvným vzkazem. Míčem prý chtěl zasáhnout stojan koše.

Šestadvacetiletý americký basketbalista a olympijský vítěz z Ria musel předčasně ze hřiště na konci třetí třetiny, Indiana Pacers v té době už měla velký náskok a nakonec vyhrála 111:94. George k tomu pomohl 13 body.

V Memphisu domácí Grizzlies udolali Denver 108:107. Domácí prohrávali o bod a 0,7 sekundy před koncem vyhazovali z autu pod košem soupeře. Zkušený Vince Carter nahodil míč do vzduchu pro Marca Gasola, který rovnou z výskoku dostal míč do koše. Devětatřicetiletý Carter byl s 20 body nejlepším střelcem Memphisu, Gasol dal o bod méně. Nuggets vedl s 23 body Emanuel Mudiay, který však u rozhodující akce neubránil španělského pivota.

Portland přestřílel Phoenix 124:121 a vděčí za to dvěma mužům - C. J. McCollum nastřílel v první čtvrtině osmnáct ze svých 33 bodů a Trail Blazers před druhou částí vedli 42:25. Suns dokázali v úvodu poslední čtvrtiny vyrovnat, ale v tu chvíli se rozjel Damian Lillard, jenž za posledních osm minut zápasu nasázel 22 z celkových 38 bodů. Za hosty se na 31 bodů dostal Eric Bledsoe.

Druhé vítězství ze sedmi utkání si připsali Dallas Mavericks, kteří zvítězili na hřišti Los Angeles Lakers 109:97. Nejlepší výkon v dresu Dallasu od příchodu z Golden State předvedl Harrison Barnes s 31 body. Seth Curry, mladší bratr dvojnásobného MVP soutěže Stephena, si zlepšil osobní rekord na 23 bodů.

VÝSLEDKY NBA

Brooklyn - Minnesota 119:110, Cleveland - Atlanta 106:110, LA Lakers - Dallas 97:109, Memphis - Denver 108:107, Portland - Phoenix 124:121, Sacramento - New Orleans 102:94.

ČTK
  • 0Diskuse

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.