7. srpna 2010 17:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Netradičními oslavami gólů? I tak se lze bavit fotbalem

Netradiční oslava gólu (Stjarnan) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Netradiční oslava gólu (Stjarnan) | foto: youtube.com

REYKJAVÍK Že se dá získat popularita i bez dobrých výsledků, dokazují fotbalisté islandského Stjarnanu. V lize sice vyhráli jen čtyři ze čtrnácti zápasů a bojují o udržení, přesto jsou po světě zřejmě nejznámějším týmem islandské ligy. Zásluhu na tom mají jejich originální oslavy gólů.

Poprvé na sebe hráči Stjarnanu upozornili v úvodu sezony, kdy po gólu proti Keflaviku předvedli akci jak z akčního filmu. Autor branky Halldor Orri Björnsson postupně ve stylu Ramba imaginárně knokautoval a postřílel většinu svých spoluhráčů.


Záznam této oslavy postupně na internetu obletěl svět, od hráčů Stjarnanu to však nebylo vše. Na konci července po gólu do sítě Fylkirku předvedl Björnsson se spoluhráči rybářské číslo, kdy ulovil opravdu velkou rybu v podobě obránce Johanna Laxdala.


Poslední ukázku své kreativity předvedli ve čtvrtečním utkáním s KR Reykjavík. Duel sice prohráli 1:3, ale jejich jediný gól ze 13. minuty znovu obletěl svět. Spoluhráči totiž autorovi gólu Thorvalduru Arnasonovi postavili ze svých těl bicykl a nechali ho projet.


Stjarnanu se zásluhou originálních oslav lehce zvýšila návštěvnost, především však stoupl zájem médií o klub, který do nejvyšší islandské soutěže postoupil teprve před dvěma lety. Trenér týmu na to zareagoval tím, že při tréninku nechává hráčům čas, aby vedle technických a taktických schopnosti pracovali i na dalších choreografiích pro oslavy branek.

Další gólové oslavy týmu:

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz