Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Polský orel Adam Malysz má za sebou hrozivý pád v Zakopaném

Sport

  15:36aktualizováno  21:06
ZAKOPANÉ/PRAHA - Polská skokanská legenda Adam Malysz nezvládla za hustého sněžení dopad prvního skoku nedělního závodu SP na domácím můstku v Zakopaném. Při odjezdu se mu zasekla lyže do sněhu a domácí miláček skončil v nekontrolovaném pádu, po kterém se nedokázal postavit na nohy. Po pětiminutovém ošetření byl na nosítkách odnešen do sanitky a převezen do nemocnice.

Adam Malysz. foto: www.youtube.com

Celý dvacetitisícový kotel pod slavným můstkem v Zakopaném ztichl. Adam Malysz, který dolétl na 120 metrů, nezvládl dopad svého skoku a o pár vteřin později zůstal ležet bez hnutí zabalený ve sněhu pod můstkem.

Třiatřicetiletý veterán a legenda světového skoku se následně přece jen začal hýbat a dokonce se pokusil vstát, to se mu ale nepovedlo. Otřesený Malysz se nakonec nechal odnést do sanitky na nosítkách, si podle prvních zpráv od lékaře polské reprezentace poranil levé koleno. Právě levá lyže se mu při dopadu zasekla do sněhu a "odstartovala" celý pád.

 

Vyšetření v nemocnici potvrdilo zhmoždění kloubu údajně po úderu lyží, navíc si ale polský skokan zlomil kůstku v zápěstí. "Ulevilo se nám, koleno není vážně zraněné," oznámil fyzioterapeut Rafal Kot na skokanově webu. "Pár dní odpočinku a rehabilitace a měl by být v pořádku," dodal.

Čtyřnásobný světový šampión tak neobhájí své páteční vítězství (první po třech letech ve SP) z domácího můstku. I přes pád ale dokončil kolo na 34. pozici, například i před českými závodníky Jakubem Jandou či Romanem Koudelkou. Pád v těžkých podmínkách, kdy v Zakopaném hustě sněží, postihl v prvním kole i Francouze Emmanuella Chedala. Ten ale odešel po svých...

Pro Malysze by bylo případné vážnější zranění nepříjemné i s ohledem na blíží se MS v norském Holmenkollenu, které startuje 22. února. Právě na legendárním norském můstku vybojoval Malysz 17. března 1996 své první vítězství ve Světovém poháru.