Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Poručíme větru, dešti. Nadal a Federer si zahráli tenis na vodě

Sport

  20:23
DAUHÁ - Bohatí arabští šejkové opět překvapili celý svět. V zálivu v Dauhá vyrostl kurt přímo na vodě, následně sem přivezla pobřežní hlídka Španěla Rafaela Nadala a Švýcara Rogera Federera a dvě tenisové ikony současnosti si to rozdaly v dalším netradičním mači. Kdo tenis-badminton vyhrál, však agentury neuvádí.

Rafael Nadal a Roger Federer na tenisovém kurtu na vodě. foto: Reuters

Známé české pořekadlo tvrdí, že větru a dešti poručit nelze. Nemožné věci jako kdyby ale bohaté arabské šejky přitahovaly jako hladového medvěda sladký včelí med. Již nechali hrát tenisty na létajícím koberci, více jak 200 metrů nad zemí na přistávací dráze jednoho z pompézních hotelů.

Nyní si organizátoři tradičního prvního tenisového podniku sezony v Dauhá připravili další perlu - dva vládce bílého sportu Rafaela Nadala ze Španělska a Švýcara Rogera Federera "nahnali" na tenisový kurt přímo uprostřed zálivu.

"Byla to zábava," smál se zápase, jehož výsledek není znám, Roger Federer. Následně již vážněji dodal. "Na novou sezonu jsem dobře připraven, přestávka nebyla příliš dlouhá a závěr té loňské mi vyšel," připomněl svůj triumf na prosincovém Turnaji mistrů, kde ve finále zdolal právě Nadala.

I ten si duel, kterému dělaly panorama honosné hotely a blankytně modrá obloha, užil. "Fantastický zážitek," zářil vítěz posledních tří grandslamů. Nyní se již ale pojede naostro. Nová tenisová sezona právě začala....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat