Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Přilákají nové talenty? Česká Pobřežní hlídka pobláznila svět. I bez Pamely

Sport

  6:00
PRAHA - Na olympijských hrách sice nevybojovali žádné cenné kovy, přesto jsou možná čeští plavci stejně slavní jako zlatý judista Lukáš Krpálek. Možná ještě slavnější. Jejich video se znělkou ze známého seriálu Pobřežní hlídka doslova obletěl svět.

Pobřežní hlídka po česku! foto: www.youtube.com

Žádné video Českého olympijského výboru, který se mimochodem o svůj youtube kanál stará skutečně parádně, nevzbudilo takový rozruch, jako to s českými plavci pojmenované „BAYWATCH po česku! Pláže v Riu hlídají olympijští plavci“.

Na youtube jej zhlédlo do středečního odpoledne na 510 tisíc uživatelů, sdílelo jej více jak 1800 lidí. „To že to běhalo ve zprávách ve Spojených státech či na Novém Zélandu a mělo tolik sdílení, je neuvěřitelné,“ usmívala se i s odstupem času pro deník Sport jedna z aktérek video Barbora Závadová.

A kromě povětšinou pochvalných reakcích na sociálních sítích potěšilo video i nejbližší české „Czechwatch“. „Moje mladší sestra si to pouštěla snad desetkrát a nebyla jediná, nečekala jsem to,“ vyprávěla dále česká reprezentantka v polohovce na 200 a 400 metrů.

„Je to pro nás hodně dobře. Myslím, že je to jedno z největších lákadel na plavání za posledních padesát let! Budeme se snažit, abychom i tímto dostali děti k plavání. Snad nám to pomůže,“ dodala už vážně Závadová, která přiznala, že byl klip jako takový natočený během hodiny a půl a plavci ho zvládli napoprvé.

Kdo ví, třeba za čtyři roky v Tokiu bude „Czechwatch“ početnější a tentokrát úspěšná i v olympijském bazénu, ze kterého vyloví nějaký ten cenný kov.

Pobřežní hlídka po česku!
Pobřežní hlídka po česku!

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat