Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Přilákají nové talenty? Česká Pobřežní hlídka pobláznila svět. I bez Pamely

Sport

  6:00
PRAHA - Na olympijských hrách sice nevybojovali žádné cenné kovy, přesto jsou možná čeští plavci stejně slavní jako zlatý judista Lukáš Krpálek. Možná ještě slavnější. Jejich video se znělkou ze známého seriálu Pobřežní hlídka doslova obletěl svět.

Pobřežní hlídka po česku! foto: www.youtube.com

Žádné video Českého olympijského výboru, který se mimochodem o svůj youtube kanál stará skutečně parádně, nevzbudilo takový rozruch, jako to s českými plavci pojmenované „BAYWATCH po česku! Pláže v Riu hlídají olympijští plavci“.

Na youtube jej zhlédlo do středečního odpoledne na 510 tisíc uživatelů, sdílelo jej více jak 1800 lidí. „To že to běhalo ve zprávách ve Spojených státech či na Novém Zélandu a mělo tolik sdílení, je neuvěřitelné,“ usmívala se i s odstupem času pro deník Sport jedna z aktérek video Barbora Závadová.

A kromě povětšinou pochvalných reakcích na sociálních sítích potěšilo video i nejbližší české „Czechwatch“. „Moje mladší sestra si to pouštěla snad desetkrát a nebyla jediná, nečekala jsem to,“ vyprávěla dále česká reprezentantka v polohovce na 200 a 400 metrů.

„Je to pro nás hodně dobře. Myslím, že je to jedno z největších lákadel na plavání za posledních padesát let! Budeme se snažit, abychom i tímto dostali děti k plavání. Snad nám to pomůže,“ dodala už vážně Závadová, která přiznala, že byl klip jako takový natočený během hodiny a půl a plavci ho zvládli napoprvé.

Kdo ví, třeba za čtyři roky v Tokiu bude „Czechwatch“ početnější a tentokrát úspěšná i v olympijském bazénu, ze kterého vyloví nějaký ten cenný kov.

Pobřežní hlídka po česku!
Pobřežní hlídka po česku!

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...