Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Šílený 'beran' Renshaw pomohl své hvězdě, poté byl vyloučen

Tour de France (kontroverzní závěr) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tour de France (kontroverzní závěr) | foto: youtube.com

BOURG-LES-VALENCE/PRAHA Chleba se lámal až v její cílové rovince a za poněkud kontroverzních okolností. Závěr jedenácté etapy Tour de France patřil spurterům, z nichž byl nakonec nejšťastnější vítěz Mark Cavendish. Několika údery hlavou do pomocníka hlavního rivala Tylera Farrara mu jej ale zrežíroval týmový kolega Mark Renshaw.

Není všechno zlato, co se třpytí, praví známe přísloví a významově vystihuje i tento akt. Prvenství Marka Cavendishe skutečně mnoho lesku nevrhá. Bylo vykoupeno diskvalifikací nádeníka Marka Renshawema z nejuznávanějšího cyklistického měření sil a dost možná i zrozením neposedného červíka svědomí. I když, v případě Cavendishe si to myslí málokdo...

Čtěte také

V hlavní roli se v inkriminovaný moment na hrotu dlouhého finišujíco vláčku pohybovala dvojice Mark Renshaw - Julian Dean. I za cenu individuálního úspěchu začal prvně jmenovaný naplňovat týmové ideje.

Zcela nepochopitelně v rychlosti přes 70 km/h hlavou svého soka třikrát nesportovně jako rozzuřený beran udeřil a zpomalil, čímž vytvořil půdu k rozhodujícímu nástupu Cavendishovi, parťákovi ze stáje HTC-Columbia. Ten potvrdil roli favorita a s přehledem si dospurtoval pro třetí etapový vavřin na letošní Tour de France.

Kontroverzní závěr jedenácté etapy:

"Viděl jsem, že se přede mnou udělala mezera, na nic jsem tedy nečekal a chtěl toho využít," řekl po dojezdu bezelstně Cavendish, jenž měl celou situaci před sebou jako na dlani. "S rozhodnutím komisařů se však já ani můj tým ztotožnit nemůžeme," dodal chvíli poté, co se dozvěděl, že byl za své počínání Renshaw potrestát pokutou 200 franků a hlavně vyloučením z letošní Tour de France.

"Víte, Dean do něj v poslední zatáčce loktem vrážel, kdyby to Mark neudělal, všichni bychom se mohli ocitnout v kolizi a na zemi," omlouval jeho chování. "Jsem na něj i na tým hrdý," neplýtval Cavendish překvapivě slovy chvály na svého věrného parťáka. Ať už to ale bylo tak či onak, obsazení na nejvyšším stupínku jedenácté etapy sporná "beranní vložka" nezměnila.

Pětadvacetiletý Brit tak stále může živit naděje na zelený trikot pro nejlepšího spurtera 97. ročníku slavného závodu. Situaci ovšem bude mít ztíženou, Renshaw ho v jeho boji již na trati nepodpoří...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.