Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Skokanské Turné nebylo jen o sportu, Jandovi šlo o zdraví

Sport

  19:08
PRAHA - Ten závod mohl dopadnout tragicky. Všichni čeští skokané měli v posledním díle Turné čtyř můstků v Bischofshofenu velké problémy. "Čekal jsem, jestli mi za hranou neuletí lyže," neskrýval obavy Jakub Janda na svých internetových stránkách.

ilustrační foto foto: Reuters

Vítěz světového poháru z roku 2006 si ještě v rozjezdové stopě kontroloval vázání. "Pod lavičkou se mi zasekla opěrka boty," vysvětlil důvody narušení postavení, zpomalení a následného nepovedeného skoku. "Nevěděl jsem, co se stalo. Jestli se mi náhodou nevytáhl kolík z boty. Bylo třeba to zkontrolovat," pokračoval rodák z Čeladné. 

Čtěte také

To se ale naštěstí nestalo. Na 140 metrů dlouhém můstku by mohl mít tento defekt zásadní následky. Rozhozený Janda poté už jen dolétl na hranici 114 metrů. "V tu chvíli musela jít veškerá koncentrace stranou," dodal ke skoku muž, jenž si pokaženým pokusem nezajistil místenku ve druhém kole.

A nebyl to jen Janda, který si po odrazu z lavičky nevedl tak, jak měl. Postoupil totiž nedokázal ani Jan Matura s Lukášem Hlavou. Oba skokany spojovaly dvě specifika - nesrovnalosti na startu a silně podprůměrná nájezdová rychlost.

V nešťastném závěrečném podniku Turné čtyř můstků nakonec dokázali z reprezentantů bodovat jen 29. Borek Sedlák a 25. Roman Koudelka. Pro české barvy ale závod v Rakousku mohl skončit větším neštěstím...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!