20. září 2017 15:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Tenisáky letěly mezi fanoušky a tenisový Laver Cup slavnostně začal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: během ceremoniálu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: během ceremoniálu... | foto: ČTK

PRAHA Na pražském Staroměstském náměstí dnes vylétly z rukou tenisových hvězd míčky mezi fanoušky a premiérový ročník Laver Cupu slavnostně začal. Od pátku do neděle proti sobě budou v pražské O2 areně bojovat výběry Evropy a světa.

Současné i minulé legendy či budoucí hvězdy dorazily na podium pod Týnským chrámem se zpožděním, ale davu fanoušků to nevadilo. Halasně vítali Roda Lavera, na jehož počest soutěž vznikla, a nejhlasitěji Rogera Federera a Rafaela Nadala.

„Už se nemůžu dočkat. Doufám, že bude vyprodáno a předvedeme skvělý tenis,“ řekl zakladatel akce a devatenáctinásobný grandslamový šampion Federer.

„V ideálním případě dojde k velkému překvapení na úkor Evropy,“ hrozil kapitán výběru světa, Američan John McEnroe, a po jeho pravicí stojící rival Björn Borg se nenechal rozhodit. „Jedno je jisté, Evropa vyhraje,“ reagoval lodivod starého kontinentu.

Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: zleva hráč týmu Evropy Rafael Nadal, kapitán týmu Evropy Björn Borg, tenisová legenda Rod Laver a kapitán výběru světa John McEnroe.
Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: členové týmu Evropy zleva Dominic Thiem, Marin Čilič, Alexander Zverev a Roger Federer vítají legendárního australského tenistu Roda Lavera.

Hráči přijeli na náměstí týmovými vozy. Výběr světa červenými a hráči měli stylově také červené kapesníčky v kapsách sak. Z modrých aut vystoupili Evropané a v jednom z nich společně seděli Nadal, Federer a Tomáš Berdych. „Je to obrovský zážitek a doufám, že se nám podaří první ročník vyhrát,“ řekla česká jednička.

Natěšení fanoušci vysoko natahovali ruce, aby hráče zvěčnili na mobilní telefony. A tenisté hned po příchodu na podium vyndali z kapes své „mašinky“. Selfie si fotili Američané Sam Querrey s Johnem Isnerem i Australan Nick Kyrgios.

Jako první přijel na náměstí Australan Laver a na podium přišel za velkého potlesku publika a především samotných aktérů poslední. „Byl jsem velmi překvapen, když mi bylo řečeno, že se bude hrát Laver Cup, a jsem tím poctěn,“ řekl Laver.

A dodal: „Když vidím všechny ty báječné hráče, tak se Praha může těšit na skvělý tenis.“ Tenisté se svými kapitány a Laverem zapózovali chvilku obecenstvu. Mladý Němec Alexander Zverev ťukl do Federera a oba se krátce zhoupli do rytmu muziky. Na tvářích hráčů byla patrná uvolněná nálada, ale na kurtu všichni slibují velký boj.

ČTK
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz