Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Tenisáky letěly mezi fanoušky a tenisový Laver Cup slavnostně začal

Sport

  15:39
PRAHA - Na pražském Staroměstském náměstí dnes vylétly z rukou tenisových hvězd míčky mezi fanoušky a premiérový ročník Laver Cupu slavnostně začal. Od pátku do neděle proti sobě budou v pražské O2 areně bojovat výběry Evropy a světa.

Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: během ceremoniálu vhodili všichni účastníci tenisové míčky do hlediště. Včetně Roda Lavera. foto: ČTK

Současné i minulé legendy či budoucí hvězdy dorazily na podium pod Týnským chrámem se zpožděním, ale davu fanoušků to nevadilo. Halasně vítali Roda Lavera, na jehož počest soutěž vznikla, a nejhlasitěji Rogera Federera a Rafaela Nadala.

„Už se nemůžu dočkat. Doufám, že bude vyprodáno a předvedeme skvělý tenis,“ řekl zakladatel akce a devatenáctinásobný grandslamový šampion Federer.

„V ideálním případě dojde k velkému překvapení na úkor Evropy,“ hrozil kapitán výběru světa, Američan John McEnroe, a po jeho pravicí stojící rival Björn Borg se nenechal rozhodit. „Jedno je jisté, Evropa vyhraje,“ reagoval lodivod starého kontinentu.

Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: zleva hráč týmu Evropy...
Slavnostní zahájení Laver Cupu na Staroměstském náměstí: členové týmu Evropy...

Hráči přijeli na náměstí týmovými vozy. Výběr světa červenými a hráči měli stylově také červené kapesníčky v kapsách sak. Z modrých aut vystoupili Evropané a v jednom z nich společně seděli Nadal, Federer a Tomáš Berdych. „Je to obrovský zážitek a doufám, že se nám podaří první ročník vyhrát,“ řekla česká jednička.

Natěšení fanoušci vysoko natahovali ruce, aby hráče zvěčnili na mobilní telefony. A tenisté hned po příchodu na podium vyndali z kapes své „mašinky“. Selfie si fotili Američané Sam Querrey s Johnem Isnerem i Australan Nick Kyrgios.

Jako první přijel na náměstí Australan Laver a na podium přišel za velkého potlesku publika a především samotných aktérů poslední. „Byl jsem velmi překvapen, když mi bylo řečeno, že se bude hrát Laver Cup, a jsem tím poctěn,“ řekl Laver.

A dodal: „Když vidím všechny ty báječné hráče, tak se Praha může těšit na skvělý tenis.“ Tenisté se svými kapitány a Laverem zapózovali chvilku obecenstvu. Mladý Němec Alexander Zverev ťukl do Federera a oba se krátce zhoupli do rytmu muziky. Na tvářích hráčů byla patrná uvolněná nálada, ale na kurtu všichni slibují velký boj.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat