7. dubna 2010 13:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Trapas Obamy při baseballu. Nadhazuje hůř než holka

Barack Obama zahajuje baseballovou sezonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barack Obama zahajuje baseballovou sezonu. | foto: Reuters

WASHINGTON Již od roku 1910 zahajuje baseballovou sezonu v zámořské MLB americký prezident. Ne jinak tomu bylo také v pondělí. Jenže Barack Obama si na stadionu Washingtonu uřízl pořádnou ostudu. Jeho nadhoz byl totiž mírně řečeno bídný.

Baseball je vedle amerického fotbalu ve Spojených státech národním sportem. Snad každý malý kluk má doma pálku a rukavici a na sebemenším plácku si zkouší s kamarády odpaly. Americkému prezidentovi, který ve čtvrtek přiletí do Prahy, aby podepsal přelomovou smlouvu o snížení počtu atomových zbraní, se asi podobná dětská "průprava" vyhnula.

OBAMŮV NEPOVEDENÝ NADHOZ PŘI ZAHÁJENÍ SEZONY 2010:

Jinak by totiž Obama nemohl ukázat tak mizerný nadhoz při slavnostním zahájení nové baseballové sezony v zámořské soutěži MLB. Místo nadhozu předvedl Obama příliš slabý a navrch hodně nepřesný oblouček, čímž zcela zaostal za svým starším předchůdcem v úřadu Georgem Bushem. Domácí catcher Ryan Zimmerman se musel po míčku pořádně natáhnout, aby zabránil ještě většímu trapasu.

SROVNÁNÍ NADHOZŮ OBAMY (2009) A BUSHE (2001):

"Takhle nehážou snad ani holky," rýpnul si do prezidenta jeden z návštěvníků na youtube.com. Chicago Tribune například napsalo: "To co se stalo prezidentovi, je naprosto příšerné."

Navíc Obama přišel na hřiště domácího Washingtonu v čepici týmu Chicago White Sox, což má být prezidentův oblíbený klub od mládí. Jenže při následném interview si Obama nedokázal ani na jednoho hráče White Sox vzpomenout.

Barack Obama zahajuje baseballovou sezonu.

"Jsem z toho všeho trochu zklamaný," přiznal poté i sám Obama, který na závěr rozhovoru spletl i adresu stadionu White Sox. Nezbývá doufat, že při pražské návštěvě bude v roli nejvýznamějšího politika světa ve větší formě.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky