4. listopadu 2017 9:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Veselý a hravý Zverev. Za schování hodinek se pomstil umpirovému sudímu

Alexander Zverev rozvazuje tkaničku u boty umpirovému rozhodčímu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alexander Zverev rozvazuje tkaničku u boty umpirovému rozhodčímu. | foto: repro Youtube

PAŘÍŽ Byť už na turnaji v Paříži dohrál, vzbudil mladý Němec Alexander Zverev ve francouzské metropoli slušné pozdvižení. A stačila maličkost…

Málokdy se stane, že by komunikace mezi tenistou a umpirovým rozhodčím probíhala v uvolněné atmosféře. Pokud se tedy nejedná o exhibici.

Dvacetiletý Němec Alexander Zverev v Paříži ukázal, že se lze hlavnímu sudímu „pomstít“ a přitom neriskovat finanční postihy za nesportovní chování.

V zápase 2. kola turnaje Masters v Paříži se dostal Zverev do „křížku“ se zkušeným brazilským rozhodčím Carlosem Bernardesem. Tomu vadilo, že světová čtyřka nechává na opěradle sedačky na odiv hodinky značky svého sponzora Richard Mille.

Zverev hodinky vzal do ruky a s úsměvem se Bernardese zeptal, zda mu zaplatí pokutu od sponzora za to, že nebude jeho značka vidět tak, jak má ve smlouvě.

Umpirového tím sice pobavil, ve svém přání ale zůstal neoblomný. Vítěz šesti turnajů okruhu ATP s úsměvem poslechl a luxusní hodinky uklidil do tašky. Když ale procházel kolem Bernardese k dalšímu gemu, „nenápadně“ mu rozvázal tkaničku u boty.

Brazilec vzal vše s nadhledem a botu si ještě před první výměnou této hry upravil, kamery pak zachytily potutelný Zverevův úsměv.

Pohoda a dobrá nálada mu ale nakonec až do konce zápasu nevydržela. S Nizozemce Robinem Haasem totiž prohrál ve třech setech 6:3, 2:6 a 2:6.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky