Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Zarco byl za zavinění hororové nehody potrestán startem z boxů

Zarco byl za zavinění hororové nehody potrestán startem z boxů foto: Reuters

Spielberg - Francouzský jezdec Johann Zarco byl potrestán za zavinění hororové nehody v nedělní Velké ceně Rakouska MotoGP. Třicetiletý motocyklista do nejbližšího závodu, kterého se zúčastní, odstartuje z boxové uličky.
  11:26

Zarco se v osmém kole ve více než třísetkilometrové rychlosti srazil s Francem Morbidellim a několik soupeřů mělo velké štěstí, že v zatáčce dokázali bez úhony prokličkovat mezi létajícími troskami jejich strojů. Závod na okruhu ve Spielbergu byl po havárii přerušen. Zarco si při nehodě zlomil zápěstí, Morbidelli vyvázl bez zranění.

Podle vedení šampionátu nehodu zavinil nebezpečnou jízdou Zarco, proto byl potrestán. Zatím však není jasné, kde si dvojnásobný mistr světa Moto2 trest odpyká. Kvůli zápěstí vynechal dnešní trénink na další závod ve Spielbergu Velkou cenu Štýrska, ale jeho start v nedělním závodě stále není vyloučen.

Zarco byl za zavinění hororové nehody potrestán startem z boxů
Zarco byl za zavinění hororové nehody potrestán startem z boxů
Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat