Vítězná jízda Miami pokračuje. V NBA má už 21. výhru v řadě

10:00
NEW YORK - Vítěznou jízdu basketbalistů Miami nezastavili ani hráči Milwaukee, kteří v pátek doma podlehli úřadujícím šampionům NBA 94:107. Miami vyhrálo jednadvacátý zápas za sebou a jedno vítězství je dělí od druhé nejdelší vítězné série v historii ligy, kterou v ročníku 2007/08 zaznamenal Houston.

Basketbalista Miami Heat Dwyane Wade foto: ČTK

Rekord drží Los Angeles Lakers ze sezony 1971/72 s 33 výhrami v řadě. Bilanci Houstonu mohou obhájci titulu vyrovnat v nedělním duelu v Torontu, kde svou aktuální úspěšnou sérii 1. února odstartovali. Na vítězství v Milwaukee se výrazně podíleli LeBron James a Chris Bosh, kteří dali po 28 bodech. Třetí člen hvězdné trojice Heat Dwyane Wade nastřílel 20 bodů.

Los Angeles Lakers zdolali Indianu 99:93, i když se nemohli spolehnout na svou oporu Kobeho Bryanta. Hvězda týmu, která si o dva dny dříve v duelu s Atlantou poranila kotník, zkusila hrát. V první čtvrtině Bryant vyslal na koš čtyři nepřesné střely a poté usedl na lavičku, na které už zůstal. Pro pětinásobného šampiona NBA to byl teprve patnáctý zápas bez bodu v kariéře. "Pořád to otéká a nemůžu na to stoupnout," uvedl Bryant ke svému zraněnému kotníku.

K vítězství Lakers přispěl Dwight Howard 20 body a 12 doskoky. Svůj náskok před Lakers si na sedmém místě Západní konferenci udržel Houston, který porazil Minnesotu 108:100, i když ve třetí čtvrtině prohrával už o 20 bodů. James Harden dal za vítěze 37 bodů. Washington, potřetí za sebou bez Jana Veselého v sestavě, zvítězil nad New Orleans 96:87. Tahoun Wizards John Wall k tomu pomohl svým nejlepším střeleckým výkonem v sezoně, když zaznamenal 29 bodů.

Toronto - Charlotte 92:78
Washington - New Orleans 96:87 (Veselý za domácí nehrál)

4. Portland 64 30 34 46,9
5. Minnesota 63 22 41 34,9

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.