27. června 2007 17:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vstup do Wimbledonu se Vaidišové povedl

LONDÝN Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila na wimledonském grandslamu do druhého kola. V duelu, který přerušil na hodinu dešť, porazila Italku Karin Knappovou 7:6 a 6:2. Z prvního wimbledonského postupu v kariéře se radovala také Iveta Benešová.

Italská soupeřka trápila Vaidišovou hlavně v deštěm narušeném prvním setu, který Knappová ztratila až ve zkrácené hře. V ní navíc musela česká tenistka odvrátit dva setboly. V druhé sadě už česká hráčka zlomila soupeřčin odpor.

"Vyhrála jsem, a to je nejdůležitější. První zápas je vždycky trochu ošidný. Hráčky vždycky přijdou s tím, že nemají co ztratit," řekla Vaidišová, která za rozhodující okamžik zápasu označila zkrácenou hru prvního setu, kterou otočila ze stavu 4:6. "V tie-breaku bylo pár klíčových úderů, které to vyhrály," poznamenala.

Benešová, která se účastní už šestého Wimbledonu, postoupila do druhého kola turnaje v All England Clubu poprvé v kariéře. Jejích předchozích pět návštěv na londýnské trávě skončilo pokaždé úvodním zápasem. Dnes si v utkání, které bylo rovněž na necelou hodinu přerušeno kvůli dešti, poradila s Catalinou Castaňovou z Kolumbie 6:0 a 7:5.

Po prvním kole se naopak rozloučila další Češka Barbora Záhlavová-Strýcová. Nestačila na Rakušanku Tamiru Paszekovou, které podlehla 4:6 a 6:7.

Výsledky:
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:

Vaidišová (14-ČR) - Knappová (It.) 7:6 (8:6), 6:2
Benešová (ČR) - Castaňová (Kol.) 6:0, 7:5
Paszeková (Rak.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 7:6 (7:3)

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz