21. června 2011 21:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vyhrála poprvé od smrti snoubence. 'Nevím, zda je to úleva'

Razzanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Razzanová. | foto: ČTK

LONDÝN Po smutných týdnech má francouzská tenistka Virginie Razzanová zase důvod k radosti. Ve Wimbledonu zdárně prošla úvodním kolem a vyhrála první zápas po smrti svého snoubence, který v polovině května podlehl nádoru na mozku.

"Ani nevím, jestli je to pro mě úleva. Pokaždé, když jdu na kurt, není to snadné. Jsem pořád plná emocí, ale hraju dál - je to moje práce, moje vášeň a musím pokračovat. Tak si to přál," řekla osmadvacetiletá Francouzka po výhře nad Saniou Mirzaovou z Indie.

Poté, co ztratila svého milého Stephana Vidala, vypadla na domácím Roland Garros v prvním kole. Hned zkraje se rozloučila i s turnajem v Birminghamu.

Ani dnes to zpočátku nevypadalo, že se dokáže na kurtu soustředit a znovu jít za vítězstvím.

S Mirzaovou prohrála úvodní tři gamy. Pak se ale zvedla a první set získala v tie-breaku. "Zase jsem měla špatný začátek. Ale říkala jsem si: Tak jo, začni hrát agresivněji. Jsi tady proto, abys hrála. Pro sebe, pro Stephana," popsala.

V druhém kole ji čeká nejtěžší možná soupeřka Dánka Caroline Wozniacká. "Je to světová jednička, takže to nebude nic lehkého. Hlavně se pokusím soustředit na lepší začátek," přála si Razzanová.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
FAKTURANT / ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč