29. prosince 2012 9:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Washington se v NBA dočkal čtvrté výhry v sezoně

Český basketbalista Jan Veselý z Washingtonu Wizards (vpravo) a  Luke Walton z Clevelandu Cavaliers  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český basketbalista Jan Veselý z Washingtonu Wizards (vpravo) a Luke Walton z Clevelandu Cavaliers | foto: ČTK

NEW YORK Basketbalisté Washingtonu se po osmi porážkách v řadě dočkali v NBA vítězství, na domácí palubovce v pátek porazili Orlando 105:97. Český reprezentant Jan Veselý do zápasu zasáhl sporadicky a ke čtvrté výhře Wizards v sezoně přispěl za čtyři minuty hry dvěma útočnými doskoky.

Washington je stále na chvostu pořadí celé NBA, na opačném konci dál září Los Angeles Clippers. Kalifornský celek prodloužil vítěznou šňůru o šestnáctý zápas v Salt Lake City, kde porazil domácí Utah Jazz 116:114.

Pískání faulů a trestních bodů
V tvrdém utkání, ve kterém rozhodčí odpískali 61 faulů a házelo se 81 trestných hodů, se Clippers nepoložili ani při devatenáctibodovém manku ve třetí čtvrtině. Po zdařilém obratu drží Clippers nejdelší vítěznou sérii v NBA za poslední čtyři roky, naposledy tak dlouho hájil čistý štít Boston, který to v listopadu a prosinci 2008 dotáhl na 19 výher za sebou.

Neuspěl naopak lídr Východní konference Miami oslabený o potrestaného Dwyanea Wadea. Navzdory 35 bodům LeBrona Jamese prohrál tým Heat s domácím Detroitem 99:109. Čtveřice náhradníků Pistons jasně předčila hráče z lavičky soupeře (64:20), zazářil zejména Will Bynum s 25 body a 10 asistencemi.

2. Denver 31 17 14 54,8

3. Minnesota 26 13 13 50,0