14. července 2014 14:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Wiggins nečekaně zůstane ve Sky. A chce překonat rekord Sosenky

Wiggins v časovce na Giru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wiggins v časovce na Giru | foto: ČTK

Vypadalo to, že je v týmu nešťastný. Jenže teď Bradley Wiggins, předloňský šampion Tour de France, překvapivě oznámil, že ve Sky zůstane i další sezonu. Nebude však jezdit na vítězství ve velkých závodech a roli lídra přenechá Chrisi Froomeovi.

Je to nečekaný zvrat. Britský hrdina Wiggo byl hodně rozladěný, když ho Sky vynechali z plánů na letošní Tour de France, a vážně hrozil, že z britského týmu po sezoně odejde. "Pokud budu chtít jet Tour ještě někdy v budoucnu, možná budu muset odejít jinam,“ prohlásil před měsícem v rozhovoru pro deník L’Équipe.

Teď se však rozhodl, že Tour už nepojede. A tím pádem zůstane ve Sky. "Jako jezdec pro Grand Tours jsem skončil. Pořád je budu jezdit, ale už ne na vítězství,“ řekl v rozhovoru La Gazzetta dello Sport. „Podepsal jsem ve Sky na další rok.“

Wigginse v posledních dvou sezonách trápily zdravotní potíže. A když už se dostal zpátky do slušné formy, srazil ho pád na závodu Kolem Švýcarska. Navíc není tajemstvím, že špatně vychází s novou týmovou jedničkou Chrisem Froomem.

Mělo se tak za to, že po sezoně ze Sky odejde. Aby se vrátil mezi elitu, aby ještě jednou dobyl Tour a ukázal, že je lepší než krajan Froome. Zájem o služby 34letého šampiona měla australská Orica i americký Garmin, kde hledají lídra.

Jenže Wiggins zvolil jinak. Jeho cílem už nejsou třítýdenní etapové závody, ale klasika Paříž-Roubaix a světový rekord v hodinovce, který od roku 2005 drží Ondřej Sosenka. „Pokusím se ho překonat příští rok,“ slibíl s tím, že se opět chce více věnovat cyklistice na dráze, z níž má několik zlatých olympijských medailí.

Manažer Sky Dave Brailsford serveru cyclingnews.com řekl, že Wiggins by mohl v týmu vydržet až do roku 2016. “Brad je velkým šampionem a vždy byl důležitou součástí našeho týmu. Podpoříme ho v jeho cíli, aby uspěl na olympiádě v Riu.“

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.