Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wiggins nečekaně zůstane ve Sky. A chce překonat rekord Sosenky

Tour de France

  14:37
Vypadalo to, že je v týmu nešťastný. Jenže teď Bradley Wiggins, předloňský šampion Tour de France, překvapivě oznámil, že ve Sky zůstane i další sezonu. Nebude však jezdit na vítězství ve velkých závodech a roli lídra přenechá Chrisi Froomeovi.

Wiggins v časovce na Giru foto: ČTK

Je to nečekaný zvrat. Britský hrdina Wiggo byl hodně rozladěný, když ho Sky vynechali z plánů na letošní Tour de France, a vážně hrozil, že z britského týmu po sezoně odejde. "Pokud budu chtít jet Tour ještě někdy v budoucnu, možná budu muset odejít jinam,“ prohlásil před měsícem v rozhovoru pro deník L’Équipe.

Teď se však rozhodl, že Tour už nepojede. A tím pádem zůstane ve Sky. "Jako jezdec pro Grand Tours jsem skončil. Pořád je budu jezdit, ale už ne na vítězství,“ řekl v rozhovoru La Gazzetta dello Sport. „Podepsal jsem ve Sky na další rok.“

Wigginse v posledních dvou sezonách trápily zdravotní potíže. A když už se dostal zpátky do slušné formy, srazil ho pád na závodu Kolem Švýcarska. Navíc není tajemstvím, že špatně vychází s novou týmovou jedničkou Chrisem Froomem.

Mělo se tak za to, že po sezoně ze Sky odejde. Aby se vrátil mezi elitu, aby ještě jednou dobyl Tour a ukázal, že je lepší než krajan Froome. Zájem o služby 34letého šampiona měla australská Orica i americký Garmin, kde hledají lídra.

Jenže Wiggins zvolil jinak. Jeho cílem už nejsou třítýdenní etapové závody, ale klasika Paříž-Roubaix a světový rekord v hodinovce, který od roku 2005 drží Ondřej Sosenka. „Pokusím se ho překonat příští rok,“ slibíl s tím, že se opět chce více věnovat cyklistice na dráze, z níž má několik zlatých olympijských medailí.

Manažer Sky Dave Brailsford serveru cyclingnews.com řekl, že Wiggins by mohl v týmu vydržet až do roku 2016. “Brad je velkým šampionem a vždy byl důležitou součástí našeho týmu. Podpoříme ho v jeho cíli, aby uspěl na olympiádě v Riu.“

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...