Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Woods znovu sahá po golfovém trůnu, v Orlandu vede

Tiger Woods. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods. | foto: Reuters

ORLANDO (USA) Americký golfista Tiger Woods má blízko k návratu na světový trůn. Po třetím kole turnaje Arnold Palmer Invitational v Orlandu se dostal na první místo, a když vedení v závěrečném kole udrží, stane se po dvou a půl letech opět světovou jedničkou.

Útok na golfový trůn ale musel odložit na pondělí, na kdy pořadatelé přeložili závěrečné kolo kvůli bouřce a přívalům deště. Woodse zastavilo počasí po druhé jamce při jeho vedení o tři rány před čtveřicí pronásledovatelů.

Z čela žebříčku by Woods v případě vítězství sesadil Roryho McIlroye ze Severního Irska, který je první od loňského srpna, ale letos se trápí.

Woods potvrzuje, že se mu na hřišti Bay Hill daří, a útočí zde již na osmé vítězství v kariéře. Díky sobotnímu výkonu šest ran pod par se vyhoupl do čela s náskokem dvou úderů na krajany Johna Huha, Rickieho Fowlera a Angličana Justina Rose. V době přerušení byli k Woodsovi nejblíže Huh, Fowler a další Američané Ken Duke a Keegan Bradley. V letošní sezoně může Woods vyhrát už třetí turnaj.

"Jen proto, že jsem tady už vyhrál, nemám vítězství jisté," prohlásil před vyvrcholením turnaje s dotací 6,2 milionu dolarů. "Podmínky se pokaždé liší, hraje se jinak. Ale samozřejmě mám k vítězství blízko a měl bych to nějak zvládnout," řekl vítěz 14 turnajů major.

Světovou jedničkou byl sedmatřicetiletý Američan naposledy 30. října 2010, pak ho vystřídal Angličan Lee Westwood. Woods tehdy přišel o trůn po rekordních 281 týdnech v řadě, jedničkou byl dohromady téměř dvanáct let (623 týdnů).

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...