1. dubna 2008 13:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Za napadení rozhodčího vězení

Rozhodčí nemají těžkou práci jen v play-off, ale i v nižších soutěžích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhodčí nemají těžkou práci jen v play-off, ale i v nižších soutěžích. | foto: ČTK

BRNO Dva roky vězení hrozí čtyřicetiletému hráči brněnského hokejového týmu HC U Bláhovky za to, že při nedávném zápase okresního přeboru v Rosicích na Brněnsku zranil hokejkou na hlavě rozhodčího.

Sudí měl sice přilbu, která ránu zmírnila, přesto utrpěl tržnou ránu na hlavě a musel být ošetřen v nemocnici.


Incident se odehrál 15. března při zápase HC U Bláhovky s HC Veverská Bítýška. Hokejista byl vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí a za protesty dostal navíc desetiminutový trest. Z trestné lavice se však ještě před zahájením hry vrátil na led a opakovaně udeřil rozhodčího z Hradce Králové do hlavy. Krvácející sudí byl dopraven do šatny, ošetřen a následně převezen do jedné z brněnských nemocnic. V současnosti je již v pořádku. Utkání bylo předčasně ukončeno. Kriminalisté nyní případ vyšetřují kvůli podezření ze spáchání ublížení na zdraví. Budou muset vyslechnout patrně všechny hráče obou celků.

ČTK