20. prosince 2011 16:16, aktualizováno  19:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská se trápí. Znovu nedokončila první kolo

Šárka Záhrobská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská | foto: Reuters

FLACHAU Šárka Záhrobská podruhé za sebou ve Světovém poháru nedokončila první kolo slalomu. Po nedělním nezdaru v Courchevelu dnes nedojela do cíle první jízdy ani v rakouském Flachau. I třetí slalom v sezoně vyhrála rakouská mistryně světa Marlies Schildová.

Záhrobská má v této sezoně na kontě stále jen dvacet bodů za 13. místo z úvodního slalomu v Aspenu. Ve Flachau bronzová olympijská medailistka z Vancouveru 2010 stejně jako o víkendu ve Francii zaostávala na mezičasech a nakonec chybovala ve spodní části trati, kde špičkou lyže zachytila o branku a neprojela ji.

Ze sedmdesátičlenného startovního pole podobně dopadlo dalších deset lyžařek, slovenská naděje Veronika Zuzulová byla navíc kvůli neprojetí branky diskvalifikována. Druhá česká reprezentantka na startu Michaela Smutná obsadila 57. místo.

Suverénní Schildová

Schildová neměla na domácím svahu konkurenci. Vedla už po prvním kole a ve druhém zkompletovala jubilejní 30. slalomářské vítězství v SP. Třicetiletou lyžařku dělí už jen čtyři triumfy od rekordu Švýcarky Vreni Schneiderové. V celkovém pořadí SP se posunula na druhé místo za bezpečně vedoucí Lindsey Vonnovou z USA, jež dnes skončila osmá.

Suverénku nejtechničtější alpské disciplíny Schildovou neohrozil ani útok obhájkyně celkového prvenství v SP Marie Rieschové-Höflové, jež ve Flachau zvítězila v minulé sezoně. Němka se kvůli potížím s kolenem rozhodla závodit až na základě dopoledního zátěžového testu, přesto nakonec byla největší soupeřkou rakouské favoritky a zaostala za ní o 46 setin. Třetí skončila Tina Mazeová ze Slovinska.

Do Flachau, kam byl závod přeložen z finského Levi, kde v polovině listopadu nebyl sníh, absolvují ve středu poslední předvánoční závod slalomáři.

ČTK