28. listopadu 2009 9:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobská se vrátila Aspenu, kde bude obhajovat triumf

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Dcera a otec Záhrobští.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dcera a otec Záhrobští. | foto: Lidové noviny

ASPEN Návrat na místo činu. Lyžařka Šárka Záhrobská, úřadující vicemistryně světa ve slalomu, dorazila do zámořského Aspenu, kde před rokem poprvé ovládla závod Světového poháru.

 Dnes obří slalom, zítra slalom. Takový program čeká nejlepší světové sjezdařky o víkendu na trati Strawpile v americkém Aspenu. Nebude mezi nimi chybět ani česká lyžařka Šárka Záhrobská. Má před sebou třetí a čtvrtý závod sezony, dosud bodovala před dvěma týdny ve slalomu ve finském Levi, kde dojela osmá.

"Žádné vzpomínky se mi nevybavily, vždyť už je to rok a to je dlouhá doba," neohlíží se Záhrobská za svým loňským triumfem, zatím jediným ve Světovém poháru.

Coby loňská vítězka se prý nedočkala žádných pozorností ze strany pořadatelů. "Nepřipomínají mi to ani soupeřky, ale myslím, že to vědí," poznamenala do telefonu.

"Na závody se ale moc těším, vypadá to na pěkné počasí a také tratě by měly být výborně připravené a#kvalitně vypreparované. Nicméně sjezdovka Strawpile je dost těžká, k#tomu si přidejte nadmořskou výšku tři tisíce metrů," přiblížila.

Poslední týden strávila druhá nejlepší slalomářka minulé sezony tréninkem ve Vailu a Lovelandu v Coloradu, kde se potkávala s dalšími elitními sjezdařkami.

"Střídaly se brány, slalom i obřák. Ale žádné velké objemy, čtyři pět jízd a zpátky do hotelu," popsala. "Jezdilo se společně, kdo se zrovna objevil. Já třeba s Američankami, Švýcarkami, Italkami a Němkami," dodala.

Čtyřiadvacetiletá Záhrobská, která v této sezoně poprvé nenasedla do kolotoče Světového poháru pod vedením otce Petra Záhrobského (trénuje ji Antonín Strach), se cítí naprosto fit. Ze Spojených států se vrací už v pondělí, následující superobří slalom v kanadském Lake Louise vynechá. "Soustředíme se na slalom a obřák ve švédském Aare 12. a 13. prosince," prozradila další program.

  • 0Diskuse

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz