Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobská završila báječný týden druhým místem

Sport

  15:13
KRANJSKA GORA - Slalomářka Šárka Záhrobská prožívá ve Světovém poháru skvělý týden. Po třetím místě v minulém slalomu a osobním maximu v obřím slalomu, vylepšila své dosavadní nejlepší umístění. Při slalomu v Krajnské Goře skončila druhá.

Šárka Záhrobská foto: AFP

Závod vyhrála suverénka letošní sezóny Marlies Schildová z Rakouska. Na třetím místě se umístila Slovenka Veronika Zuzulová.

Záhrobská se ve čtvrtek probojovala ve slalomu v Záhřebu poprvé na stupně vítězů ve Světovém poháru a po přesunu do Slovinska potvrdila špičkovou formu. V sobotu si sedmým místem výrazně zlepšila osobní maximum v obřím slalomu a dnes nestačila pouze na současnou královnu slalomu Schildovou, která vyhrála už pátý závod ze šesti.

Schildová v obou kolech dosáhla nejrychlejšího času, Záhrobská byla pokaždé druhá. Nejprve zaostala za Rakušankou o čtyři desetiny, pak se největší favoritce přiblížila dokonce na 26 setin. V součtu obou jízd tak dělilo obě lyžařky 66 setin sekundy. Zuzulovou porazila Záhrobská téměř o sekundu a potvrdila, že za měsíc na mistrovství světa ve Švédsku bude patřit mezi žhavé kandidátky na medaile.

V celkové klasifikaci Světového poháru si česká lyžařka upevnila desátou příčku.

Bank překvapil jedenáctým místem
Zcela nečekané jedenácté místo vytěžil Ondřej Bank z chyb favoritů v dnešním slalomu Světového poháru ve švýcarském Adelbodenu. Český reprezentant, který se specializuje spíše na obří slalomy a super-G, vůbec poprvé v kariéře ve slalomu bodoval a po výpadku hned 29 soupeřů dosáhl senzačního úspěchu.

Ve druhém kole zajel Bank třetí nejrychlejší čas ze všech.

Senzačním vítězem se stal Marc Berthod, který k údivu i radosti domácích fanoušků vyhrál se startovním číslem 60. Po prvním kole byl přitom až sedmadvacátý a ve Světovém poháru dosud dosáhl nejlepšího výsledku 16. místem před dvěma lety právě v Adelbodenu.

Posunem až do čela výsledkové listiny třiadvacetiletý Berthod vytvořil nový rekord v historii seriálu a pro Švýcarsko vybojoval první vítězství po třech letech.
Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat