Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský ostře kritizuje dceřiny trenéry: 'Měla by si na ně pořídit hole!'

Sport

  19:31
GARMISCH - PARTENKIRCHEN - Velmi ostře zaútočil po sobotní slalomovém závodě Petr Záhrobský, otec nejlepší české lyžařky, na její trenéry. Vyjádřil zásadní nesouhlas s úpravou techniky, na které Záhrobská společně s trenérem Pavlem Šťastným pracují.

Peking ukazuje, že show si připravil úchvatnou. foto: Lidové noviny

"Za katastrofální výsledky za poslední rok a půl nese zodpovědnost pan Antonín Strach spolu s panem Pavlem Šťastným," prohlásil Záhrobský, který dceru přestal připravovat před dvěma roky, na adresu kondičního trenéra a osobního trenéra.

"Změnu její techniky, považuju za naprostý nesmysl. Technika Záhrobské byla totiž technikou mistryně světa, a byla přizpůsobena jejímu tělu," pokračoval ve své výpovědi.

"Já jsem Šárku naučil něco speciálně k jejím pákám, nohám, tělu, rukám. Kdybych jí začal vnucovat styl třeba Bodeho Millera nebo Ligetyho, tak ji zničím. Protože oni mají docela jiné páky."

O Šárce Záhrobské čtěte více

Podle Záhrobského jezdí kupříkladu novopečená mistryně světa Rakušanka Schildová nebo třeba Finka Poutiainenová stejným stylem jako Záhrobská v čase, kdy zvítězila na světovém šampionátu v Are. "Já tohle neříkám jako nějaký zhrzený fotr, to skutečně nejsem, ale jako odborník. Šárka ode mne odešla na vrcholu a z něho  od té doby neustále klesá, což je na výsledcích prokazatelné."

Záhrobský si také myslí, že by jeho dcera měla častěji závodit. Za nesmysl považuje také úzkou specializaci na slalom, i na světovém šampionátu. "Vždyť závody jsou přece nejlepším tréninkem," hromoval. "Tohle všechno jsou velké trenérské chyby."

Zahrobská se ke slovům otce vyjádří v neděli
Řešení dané situace vidí Záhrobský svérázně: "Doporučil bych Šárce, aby si obstarala dvě hole, s nimi oba trenéry vyhnala a porozhlédla se po odbornících.

Záhrobská po dnešním závodě hovořila o problémech, které v závěru spolupráce s otcem vnímala a dodala, že k jeho slovům se vyjádří v neděli, až se s nimi v klidu seznámí.

Pavel Šťastný řekl, že mu je jedno, co Záhrobský povídá: "Já se před ním skutečně nepotřebuju obhajovat. Navíc jsem pevně přesvědčený o tom, že naše cesta je správná a čas Šárky zcela jistě ještě přijde."

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!