9. června 2008 17:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zajímavé záliby Fabia Cappela

Valerij Gergijev při zkoušce v pražské Státní opeře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Valerij Gergijev při zkoušce v pražské Státní opeře | foto: ČTK

LONDÝN Trenér Fabio Capello má jasno, co je jeho největším zážitkem z půlročního působení u národního týmu anglických fotbalistů.

Není to výhra nad Švýcarskem, USA ani Trinidadem a Tobagem, ale vystoupení vídeňské filharmonie v Londýně. "Dirigoval Valerij Gergijev, který je jedním z nejlepších dirigentů na světě," řekl jednašedesátiletý kouč italskému listu Gazzetta dello Sport. "Je také velkým fotbalovým fanouškem a rychle jsme se spřátelili.

Za šest měsíců působení u anglického týmu byl tenhle únorový koncert v Barbicanu mým největším zážitkem," uvedl někdejší trenér AC Milán, Juventusu, Realu Madrid a AS Řím. Capello je také vášnivým sběratelem uměleckých děl. Jeho sbírka v hodnotě deseti milionů eur obsahuje například obrazy Marka Chagalla a je považována za jednu z nejzajímavějších v Itálii.

Není divu, že italský kouč už má za sebou několik návštěv londýnských galerií. "Byl jsem se podívat na nádhernou sbírku obrazů Antonia Tapiese v galeriích Waddington. Ty obrazy ve vás nechají hodně pěkných pocitů, stejně jako Gergijevovy koncerty," řekl Capello, který u anglické reprezentace působí od konce loňského roku, kdy po neúspěšné kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nahradil odvolaného Steva McClarena.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na Lidovky.cz