18. listopadu 2018 14:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zaplaťte 100 dolarů a přijďte do haly. Na zápas se ale dívat nesmíte, vzkazují obhájci titulu

Do haly přijít můžete, na Stevena Curryho se však můžete dívat jen v restauraci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do haly přijít můžete, na Stevena Curryho se však můžete dívat jen v restauraci. | foto: Twitter PortugalFootballAssociation

PRAHA Jak moc oceňují fanoušci Golden State Warriors atmosféru v hale, když hrají jejich oblíbenci? Zřejmě se brzy dočkáme odpovědi. Od tohoto týdne totiž vítězové posledních dvou sezon basketbalové NBA nabízejí vstupenku, která ani neumožňuje podívat se do hlediště.

Měsíční karta se jmenuje „In The Building Pass“, stojí 100 dolarů (tedy lehce pod 2300 korun) a držiteli zajišťuje vstup do Oracle Arena v Oaklandu na všechna domácí utkání týmu.

Má to ale háček: součástí NENÍ výhled na palubovku.

Fanoušci zaplatí jen za to, že mohou utkání trávit v barech a restauracích v hale a sledovat Stephena Curryho, Kevina Duranta a spol. u televize.

Nasávají atmosféru, ale své miláčky na vlastní oči nespatří.

Mají šanci získat speciální dárky, které Warriors několikrát v měsíci rozdávají prvním deseti tisícům fanoušků, kteří dorazí do arény.

A ještě jeden háček: vstupenka je nepřenosná.

Draymond Green (23) oslavuje po skórování proti Cleveland Cavaliers.
Klay Thompson z Golden State Warriors právě překonal rekord v počtu proměněných...

Podle klubové mluvčí Lisy Goodwinové očekávají Warriors, že se každý měsíc prodá přibližně 200 těchto lístků.

Majitel měsíční vstupenky si pak bude moci platnost svého lístku prodloužit až do konce základní části, na play off zatím Golden State podobnou akci neplánují.

O zápasy nejlepšího basketbalového celku současnosti je enormní zájem. Warriors evidují 44 tisíc čekatelů o sezonní permanentky. Klub ze severní Kalifornie drží sérii 300 vyprodaných domácích utkání v řadě.

Lépe jsou na tom v NBA jen Oklahoma City (349 zápasů), Miami (385 zápasů) a Dallas (751 zápasů).

Podobné vstupenky se v Americe prodávají vůbec poprvé. Tým amerického fotbalu Dallas Cowboys nabízí podobnou službu už od roku 2009, fanoušci však mají zaručený výhled na hřiště z ochozu.

Advantage Consulting, s.r.o.
IT SUPPORT – I JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz