Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápotočný přestoupil do Udine

Sport

  19:05
UDINE - Italský prvoligový klub Udinese Calcio posílí v krátké době už druhý Čech. Po úterním přestupu kapitána Sparty Tomáše Sivoka se dnes zástupci Udine dohodli s Libercem na přestupu kapitána Tomáše Zápotočného.

Tomáš Zápotočný foto: SAMUEL KUBANI AFP

Liberecký fotbalista Tomáš Zápotočný se na čtyři a půl roku upsal italskému klubu Udinese. "Mám strašnou radost a obrovsky se mi ulevilo, že to dopadlo tímhle
způsobem. Je to určitě nejlepší řešení pro všechny strany," řekl Zápotočný, který v úterý úspěšně podstoupil funkční a zátěžové testy. Severočeský klub za svého kapitána údajně obdrží odstupné kolem 15 milionů korun.

Přestup Zápotočného doprovázel spor s jeho mateřským klubem. Hráči měla v Liberci v létě skončit smlouva. Trojnásobný český reprezentant kvůli vyjednávání o přestupu do Udine odmítl prodloužit svůj končící kontrakt a byl přeřazen do divizní rezervy. Šéf klubu Ludvík Karl byl údajně připraven Zápotočného nechat celé jaro mimo ligový tým. Dnešním přestupem se celý případ vyřešil.

Udine během dvou dnů získalo kapitány dvou elitních českých klubů, za Sivoka prý Spartě zaplatilo asi 70 milionů korun. Sivok, který na začátku ledna podstoupil operaci třísel, se do zápasů italské ligy zapojí asi až za několik týdnů. Zápotočný by se měl hned od čtvrtka zapojit do přípravy s mužstvem.

Zápotočný v české lize debutoval v roce 2000 v dresu Příbrami. Na jaře roku 2002 krátce působil v Drnovicích, pak přestoupil do Liberce, se kterým loni vyhrál titul. V české lize odehrál 123 zápasů a vstřelil 17 branek.

Autor: