24. července 2011 15:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Závadová na MS vylepšila rekord, ale nepostoupila

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Reuters

ŠANGHAJ Ani další vylepšení českého rekordu nepomohlo plavkyni Barboře Závadové na mistrovství světa v Šanghaji do finále polohové dvoustovky. Časem 2:14,03 skončila patnáctá.

Osmnáctiletá Závadová překonala v dopoledních rozplavbách svůj dva týdny starý český rekord z mistrovství republiky v Praze o půl sekundy. V semifinále posléze ubrala dalších pět setin, k postupu mezi elitní osmičku by však musela zrychlit ještě o více než dvě vteřiny.

První mistrovské tituly získali na kraulové čtyřstovce Korejec Pak Te-hwan a Italka Federica Pellegriniová, která porazila olympijskou vítězku Rebekku Adlingtonovou z Velké Británie o více než dvě sekundy. Závody kraulařských štafet na 4x100 metrů vyhráli Australané a Nizozemky.

Americká čtveřice s fenomenálním Michaelem Phelpsem doplavala za Francií pro bronz. Poprvé od diskvalifikace své polohové štafety na MS 2007 v Melbourne tak kvarteto USA na velkých závodech nezvítězilo.

"Nezačali jsme tady tak, jak jsme si představovali. Je to škoda, ale snad budeme mít o to větší motivaci v dalších závodech," řekl zklamaný Phelps, který na prvním úseku štafety prohrál s Australanem Jamesem Magnussenem o více než půl sekundy. "Říkal jsem ale, že chci být rychlejší než loni, a byl jsem rychlejší než loni," dodal čtrnáctinásobný olympijský vítěz.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.