Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Závod. A pak kulový blesk

Sport

  10:39
PEKING - Stáli vedle sebe a vtipkovali. Deblkanoisté Jaroslav Volf (28) a Ondřej Štěpánek (28) na zrádném olympijském kanále předvedli nejlepší výkon v sezoně a vystoupali na stříbrný schod, když nestačili jen na dlouhodobé vládce disciplíny bratry Hochschornery.

Jaroslav Volf (vpředu) a Ondřej Štěpánek na trati pekingského kanálu. foto: MANAN VATSYAYANA AFP

* V Sydney jste skončili pátí, v Aténách třetí, tady druzí. Co si schováváte pro hry v Londýně, které budou za čtyři roky?

Volf: Už jsem říkal, že se musíme s Hochšíkama domluvit, jak to v tom Londýně zamýšlí, jestli tam budou. Aby mělo smysl to zkoušet. (usmívá se) Štěpánek: Myslím, že bychom to mohli do Londýna ještě vydržet...

* Za cílem jste se, Jaroslave, hodně radoval. Říkal jste si, že už máte vrabce v hrsti?

Volf: Spíš jsem byl spokojený s jízdou. Nebyla úplně excelentní, ale na to, jak je to vypjatý závod, tak se nám povedl obstojný výkon. Navíc jsme museli balit. Letadlo vám podle plánu mělo letět za sedm hodin po skončení závodu.

* Takže jste si sbalili věci ještě před startem?

Volf: Já měl zabaleno už předevčírem. (směje se) Štěpánek: Já se zase nechal samozřejmě rozptýlit svými blbostmi a když jsme jeli na kanál, tak jsem zjistil, že nevím, kde mám pas. V batohu nebyl, tak jsem říkal: „Járo, vyraž a já přijedu za tebou.“ Ale pak jsem zavolal jedné paní do Českého domu, kam nám odvezli věci, a ta v tašce našla pas, který se jmenoval Ondra Štěpánek, tak to bylo v pořádku.

* Tak by si vás tu Číňané nechali...

Štěpánek: To nechci. Chci domů za rodinou. Volf: Máme sice po závodě, ale teď pro nás začíná akce kulový blesk. Musíme zabalit věci tady na kanále, přesunout se do Českého domu, udělat rozhovor, pak jet na letiště. S nějakou dopingovou zkouškou to bude jen tak tak. Teprve teď nám začíná pořádný závod s časem. Do teď to byla nuda. (směje se)

* Závod byl kvůli počasí rozdělený do dvou dnů. Jak jste spali?

Volf: Docela dobře, Jéža (kanoista Stanislav Ježek) mě sice vzbudil asi ve čtyři ráno, když se vrátil z tahu, pak jsem díku bohu ale ještě usnul, takže dobře. Štěpánek: Byl jsem vzhůru už v šest, protože Vávra (kajakář Vavřinec Hradílek) strašně chrápal. Ale v pohodě.

* Bratři Hochschornerové zajeli skvěle. Kde jste na ně ztratili?

Štěpánek: Máme pocit ze druhé půlky finále, že to nebylo úplně podle našich představ, ale na hodnocení je ještě moc brzy. Jsem spokojený s druhým místem. Volf: Myslím, že se na video podíváme až za nějaký čas, teďka to řešit nebudeme. Možná začátkem další sezony si k tomu sednem a koukneme na to.

* Jak dlouho nechcete vidět pádla?

Štěpánek: My máme za čtrnáct dní mistrovství republiky, tak až potom.

* Aha, takže vrchol sezony teprve přijde?

Volf: (směje se) Asi týden na loď nesedneme, ale před mistrákem se půjdeme svézt, abychom nevypadali trapně.

* Ondřeji, co budete zapíjet víc, stříbro, nebo předčasné narození syna Matouše?

Štěpánek: To stříbro bych rád věnoval Matoušovi, který to potřebuje víc, aby bojoval. Ale samozřejmě to musíme oslavit, aby byl zdravý, a také že se to povedlo.

* Co malému Matoušovi pořídíte za vyhrané peníze?

Štěpánek: O tom jsem nepřemýšlel. Zatím máme opravdu všechno. Manželka říkala, hlavně nevoz kraviny nebo nějaké plyšáky, tak přivezu medaili.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!