Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zbytečný pokus rozzlobil hvězdy

Sport

  15:32
NEW YORK / PRAHA - Tenisoví fanoušci na US Open si budou muset nejspíš prodloužit dovolenou. Tedy pokud chtějí vidět prestižní mužské finále. Kurty ve Flushing Meadows sužuje již několik dní déšť a vše nasvědčuje tomu, že se program posledního grandslamového turnaje sezony o den natáhne.

Tenis, US Open, dˇéšť. foto: Reuters

Důvodem je tropická bouře Lee, která v minulých dnech znepříjemnila život na jihovýchodě Spojených států. Přestože se včera konečně začalo hrát, ztráta posledních dvou dní je znát.

A to i přesto, že se organizátoři pokoušeli ve středu i přes nepříznivé počasí odehrát alespoň pár zápasů. Úvodní tři duely ale musely být po čtvrthodině opět přerušeny.

Samotní hráči pro to nenašli mnoho pochopení. „Stále mrholilo, v tom jsem hrát opravdu nemohla. Při mém štěstí na zranění bych si zlomila vaz,“ kroutila hlavou domácí favorizovaná hvězda, trojnásobná vítězka turnaje Serena Williamsová. Ještě dopálenější byl Rafael Nadal. „Když nás vyzvali, abychom šli hrát, kurty byly úplně mokré. Chápu, že tam byli fanoušci, ale je třeba myslet také na zdraví hráčů,“ rozčiloval se druhý nejlepší tenista současnosti.

Rafael Nadal.

A jeho zloba se projevila i na hřišti. Než byl jeho zápas přerušen, prohrával s lucemburským outsiderem Gillesem Mullerem 0:3. „Jsme pouze součástí show. Každý se stará jen o peníze, ale o nás hráče nikdo. To opravdu není možné,“ hřímal Nadal na adresu newyorských organizátorů. Jeho starost o zdraví je pochopitelná. Po pondělním zápase vyplašily všechny jeho příznivce obrázky z tiskové konference, na které se s bolestivou grimasou skácel pod stůl. Příčinou byly křeče v nohou.

Ke Španělovi se ale brzy přidali i další velcí favorité turnaje. „Popravdě jsem nenašel žádný důvod, proč jsme museli lézt na kurt,“ řekl Brit Andy Murray.

Astejně jako ostatní tenisté si položil otázku, proč tak velký turnaj nemá kurt se zatahovací střechou. Ta je už dnes běžná na centrálním dvorci Wimbledonu i Australian Open, na French Open by měla být hotová do roku 2014.

Důvod je zřejmý. Organizátoři odhadli možnou cenu výstavby na 200 milionů dolarů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat