12. března 2015 12:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenér biatlonistů přišel o vlasy. Kvůli úspěchu Soukalové

Trenér biatlonistů Zdeněk Vítek před a po ostříhání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér biatlonistů Zdeněk Vítek před a po ostříhání | foto: Český biatlon - Petr Slavík

KONTIOLHTI Trenér biatlonistek Zdeněk Vítek měl dnes na střelnici čepici nataženou na hlavu více než jindy. Před šampionátem v Kontiolahti totiž vyhlásil, že pokud některá z jeho svěřenkyň dosáhne v individuálním závodu na medaili, nechá se ostříhat.

Po středečním stříbru Gabriely Soukalové na 15 km Vítkovy vlasy dolů a holou hlavu musel chránit před zimou.

„Účes se mi docela líbí, stejně jsem se chtěl ostříhat. Akorát nejsem zvyklý na chlad a trochu mi mrzne hlava,“ usmíval se Vítek při dopoledním tréninku žen.

O nový sestřih se na Vítkově hlavě postaral další z trenérů Marek Lejsek. Soukalová, která to způsobila, ještě kouče neviděla bez čepice. „Po očku jsem po něm koukla, ale on zrychlil krok, abych ho neměla šanci vidět,“ smála se.

Vlasy Zdeňka Vítka
Zdeněk Vítek přišdel o svou hustou kštici

Podle Vítka nešlo o sázku, ale o hec s dalšími trenéry, kamarády a servismany. „Nechal jsem se trošku vyprovokovat, že když holky budou mít medaili, tak se nechám ostříhat. A to se stalo, takže jsem musel,“ řekl Vítek.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.