Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman si vyzkoušel čepici pro Rio. Dostal i olympijskou kolekci a šperky

Sport

  19:30
PRAHA - Olympijskou kolekci oblečení i speciální skleněné šperky dostal prezident Miloš Zeman. Hlava státu v úterý v podvečer přijala na Pražském hradě zástupce Českého olympijského výboru krátce před schvalováním české nominace do Ria de Janeiro a hned si zkusila pestrobarevnou čepici.

Miloš Zeman přijal předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala a nasadil si českou čepici pro Rio. foto: ČTK

Zeman končí dovolenou. Vydal se k pramenům Oslavy a poseděl se sousedy

Prezident Zeman na krátkém setkání uvítal mimo jiné předsedu ČOV Jiřího Kejvala a pochlubil se olympijským odznakem v klopě i kravatou.

Šéf českého olympijského hnutí Zemanovi ukázal oblečení olympioniků pro Rio a vysvětlil barvy na kolekci, které spojují tradiční české červeno-modro-bílou a brazilské žlutou a zelenou.

Kejval upozornil Zemana i na panáčka běžce na oblečení, který připojoval ke svému podpisu slavný běžec Emil Zátopek.

„Vzpomínám si na jeho heslo: Nemůžeš, přidej,“ řekl Zeman a dodal, že zažil Zátopka na Strahově, kde pracoval v kanceláři poté, co podepsal manifest Dva tisíce slov. „Vážil jsem si ho za to,“ řekl Zeman.

Jiří Kejval gestikuluje v kanceláři Miloše Zemana.
Miloš Zeman za figurínou s oblečením českých sportovců v Riu.

Vedle oblečení dostal prezident i speciálně vyrobené skleněné šperky od sochařky Gizely Šabókové.

„Snažíme se propojit sport a umění. Je vyrobeno 222 kusů a pro vás máme ten s číslem jedna,“ řekl Kejval a předal kazetu Zemanovi. „Já si to sice nezasloužím, ale o to vděčněji přijímám,“ reagoval prezident.

Před krátkým posezením u stolu se Zeman zastavil u figuríny oblečené do olympijské kolekce a vzal si čepici. A přesně mu padla. „Jako by to bylo na moji hlavu,“ usmál se, ale vrátil kšiltovku zpět na hlavu plastového sportovce.

Autor:

Mohlo by vás zajímat