11. července 2008 10:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatá liga se přesouvá do Říma

V Říme se představí i Powell.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Říme se představí i Powell. | foto: ČTK

ŘÍM Pětice atletů bude dnes večer bojovat o šanci udržet si právo na podíl z milionového jackpotu Zlaté ligy. Její třetí díl hostí Řím a na startu budou také dva čeští reprezentanti. Výškařka Iva Straková chce zúročit dobrou formu z posledních týdnů, dálkař Roman Novotný se bude už poněkolikáté pokoušet splnit limit na olympijské hry, který má hodnotu 805 centimetrů.

 Závodník pražské Dukly letos skočil o čtyři centimetry méně.


Mezi pěti atlety, kteří vyhráli oba předchozí závody Zlaté ligy, je
devatenáctiletá Keňanka Pamela Jelimová v běhu na 800 metrů, Američan Bershawn Jackson na 400 metrů překážek, krátkým překážkám dominovala dvakrát za sebou Josephine Onyiaová ze Španělska, přemožitele nenašel ani dálkař Husajn Sabí ze Saúdské Arábie a dvakrát vyhrála také chorvatská výškařka Blanka Vlašičová.

Ta je považována za největší adeptku na výhru ve všech mítincích prestižního seriálu mezinárodní federace IAAF. Na startu v Římě bude mimo jiné i jamajský sprinter Asafa Powell, jenž letos přišel o světový rekord na stovce. Na čtvrtce se opět střetnou Američané Jeremy Wariner a LaShawn Merritt, který už několikrát svého slavnějšího soupeře porazil. Poběží také amputacemi obou končetin postižený Jihoafričan Oscar Pistorius.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.