6. ledna 2010 13:43, aktualizováno  21:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatá střelkyně Kateřina Emmons: V Číně bych byla jako Jágr

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kateřina Emmons v obklopení novinářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Emmons v obklopení novinářů. | foto: ČTK

PRAHA Střelecká superstar, matka devítiměsíční dcerky Julie, je po půlroce opět doma. A znovu chce navázat na někdejší úspěchy. Kateřina Emmons (26), majitelka všech tří olympijských medailí, se vrací k soutěžím a v českých podmínkách chce položit základ přípravy, z níž by těžila i na červencovém mistrovství světa v Mnichově.

S manželem Matthewem, rovněž špičkovým střelcem, a dcerkou jste přiletěli z USA 1. ledna. Na co jste se těšila nejvíc?
Na maminku, teď už babičku, na rohlíky, lučinu a sušenky bébéčka. A oba s Mattem jsme se těšili na plzeňské pivo, on jako malý kluk!

Na podzim jste se vzduchovkou uspěla na dvou závodech v Americe, na tom druhém jste dokonce vyrovnala světový rekord absolutním nástřelem 400 bodů. Překvapily vás vaše výsledky?
Velmi, protože po dubnovém porodu jsem poprvé střílela až v srpnu a myslela, že se budu plácat někde kolem 394 bodů. Jenže se ukázalo, že jsem neztratila nic z toho, co jsem se naučila dřív. Střelba není atletika, abych musela dohánět fyzičku – hodně věcí utáhnu hlavou. Není to ale tak, že bych byla zpátky v bývalé formě. Čeká mě hodně práce, i na fyzičce, protože cítím, že bez toho bych takové závody každý měsíc nezvládla.

Na olympiádě v Pekingu jste získala zlato ve vzduchovce a stříbro v malorážce, v Americe jste však dosud soutěžila pouze se vzduchovkou. Co to znamená?
Že malorážka prozatím zůstane stranou. Ne že bych na ni zanevřela, ale cítím, že větší šance mám v první sezoně po návratu ve své silnější zbrani. Nerada bych dělala dvě věci na padesát procent.

S manželem vychováváte dcerku ve vašem novém domku v Minnesotě, také vy jste však už začala s přípravou. Jak jste se při tom dělili o hlídání?
Funguje to výborně – manžel jezdí na střelnici dopoledne, pak si přidá fyzičku a to už si bere Julinku s sebou. Já trénuju odpoledne, ale nezabralo mi to tolik času.

Jak se dá zvládnout fyzická příprava s kočárkem?
Máme dobrý kočárek, který můžete táhnout za sebou. A dají se mu nasadit i lyže, protože v poslední době byl v Minnesotě sníh.

Mluvíte na Julinku česky?
Ano. A jelikož já s ní trávím nejvíc času, je vidět, že už hodně rozumí, víc než anglicky. Ale Matt si toho všiml a začal na ni mluvit víc anglicky, takže se nebojím, že by Julinka nezvládla oba jazyky. A tak to přesně chceme! (úsměv)

Váš medailový příběh s manželem byl jedním z hitů olympiády v Pekingu – měl nějaké pokračování?
Měl! Matt byl loni v Číně na finále Světového poháru a všichni ho tam znali, fotili se s ním, chtěli jeho podpis a ptali se po mně. Nevím proč, ale v Číně je střelba hodně populární, asi jako u nás hokej. Takže já se tam cítila jako hvězda typu Jaromíra Jágra, sama tomu jejich nadšení nerozumím... (smích)

V závěru příštího týdne se představíte při Velké ceně Plzně. Jak důležitý je pro vás výsledek?
Teď budu hodně trénovat, takže to v Plzni může být všelijaké. Na konci ledna budou závody v Mnichově, pak návrat do USA a další závody včetně tréninků u táty, který působí v Austrálii, potom už mistrovství světa, rovněž v Mnichově.

Belgická tenistka Clijstersová se rovněž stala maminkou a půl roku po návratu vyhrála US Open...
Doufám, že můj případ bude podobný. S dvacátým místem z Mnichova bych spokojená nebyla, bez šance na něco pořádného bych tam nejela. Ale věřím si, nebudu se bát vlka nic a půjdu do toho po hlavě.

  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz