Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Zlatý český víkend. Po Hilgertové se stal mistrem Evropy i kajakář Přindiš

Vít Přindiš se raduje z titulu mistra Evropy. foto: ČTK

pau - Kajakář Vít Přindiš vylepšil stříbrnou medaili z loňského kontinentálního šampionátu v Praze a ve francouzském Pau se stal poprvé mistrem Evropy ve vodním slalomu. Loni bronzový Jiří Prskavec skončil ve finále osmý. Medaile unikla o jedno místo kanoistce Tereze Fišerové.
  17:30

Nečekaný triumf. Hilgertová se senzačně stala mistryní Evropy

Přindiš, jenž byl v Pau před dvěma lety druhý na mistrovství světa, získal ve 30 letech první titul v individuální kategorii. Ve finále předvedl čistou jízdu a coby šestý muž ze semifinále poté čekal, jak se povede jeho soupeřům.

„Jelo se mi výborně. Jízdy byly dobré, ale to nejlepší přišlo na konec. I když jsem měl docela pomalý začátek, závěr mi vyšel a dnes jsem do toho dal všechno, co bylo v mých silách. Můj první titul v seniorské kategorii, takže je to úžasný pocit,“ řekl kajakář USK Praha.

Jiří Prskavec

Nejvíce se mu přiblížil vítěz semifinále jedoucí jako poslední Dariusz Popiela z Polska, ale ztratil na Přindiše 77 setin. Třetí skončil s odstupem 1,24 sekundy domácí Francouz Quentin Burgi.

Nechyboval ani olympijský medailista a trojnásobný evropský šampion Prskavec, ale zajel o dvě a půl sekundy pomalejší čas než reprezentační kolega. 

Do finále nepostoupil zkušený Vavřinec Hradilek, který v semifinále minul předposlední branku.

Přindiš napodobil výkon Amálie Hilgertové, jež v prestižní kategorii kajakářek získala zlato v sobotu. Medailovou sbírku české výpravy v Pau doplňuje zlato z hlídek kajakářů a bronz ze závodu týmů singlkanoistek.

Na medaili dnes útočila i kanoistka Fišerová, ale nakonec skončila čtvrtá. Bronzová medailistka z loňského světového šampionátu zaznamenala ve finále pět dotyků branek a k cennému kovu jí chybělo 2,5 sekundy.

Česká kanoistka Tereza Fišerová při finálové jízdě.

V dopoledním semifinále Fišerová chybovala jen jednou a postoupila do finále z prvního místa. Startovala tedy jako poslední, jízda jí však nevyšla.

„Ta jízda opravdu nebyla dobrá. Kazila jsem to odshora až dolů. Kupilo se to na mne a nedokázala jsem se s těma nervama poprat. Kdybych si i v půlce tratě řekla, tak teď pojedu jinak, tak by to možná ještě dopadlo dobře, ale tohle jsem nezvládla. Musím na tom do budoucna zapracovat,“ řekla Fišerová, která se teď bude soustředit na mistrovství světa v Seu.

Zlato získala Britka Mallory Franklinová, jež se v Pau před dvěma lety stala mistryní světa před stříbrnou Fišerovou. 

Ve finále neměla druhá žena ze sobotního závodu kajakářek jako jediná žádný dotyk a druhou Nuriu Vilarrublaovou ze Španělska porazila o více než deset sekund. 

Třetí byla Kimberley Woodsová, jež na vítěznou reprezentační kolegyni ztratila přes 15 sekund.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...