15. dubna 2009 7:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatý chlapec boxu Oscar de la Hoya odchází

Oscara de la Hoyu již v ringu neuvidíme. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oscara de la Hoyu již v ringu neuvidíme. | foto: internet

LOS ANGELES Mnohonásobný boxerský šampion Oscar De La Hoya dnes ohlásil konec své kariéry v profesionálním ringu. Šestatřicetiletý Američan odchází do sportovního důchodu s bilancí 39 výher a šesti porážek.

Jedna z největších postav historie boxu vybojovala desetkrát titul mistra světa v šesti různých váhových kategoriích. Jeho posledním duelem byl prosincový souboj s Filipíncem Mannym Pacquiaem, který De La Hoya prohrál před časovým limitem. Tato porážka zřejmě urychlila konec kariéry boxera, jenž vešel poprvé do světového podvědomí zlatem z olympiády v Barceloně.

"Toto rozhodnutí jsem rozmýšlel tam a zpět. Když už nemůžu bojovat na takové úrovni, došel jsem k závěru, že je po všem," vysvětlil De La Hoya. "S vědomím, že už nikdy nebudu boxovat, je těžké se smířit. Nyní se ale těším na další budoucnost boxu," prohlásil na tiskové konferenci v rodném Los Angeles nejlépe vydělávající boxer všech dob, který si vysloužil přezdívku Zlatý chlapec.

ČTK

Online reportáž | FOTBAL

Dinamo Záhřeb - Plzeň
3:0
90
Plzeňská jízda pohárovou Evropou končí v Záhřebu. Dinamo vyhrálo zaslouženě 3:0, v součtu s prvním utkáním 4:2. Děkujeme za pozornost a držme palce Slavii, která bude za okamžik bojovat v Genku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.
90
Žlutou kartu dostal Olmo (Dinamo Záhřeb)

Najdete na Lidovky.cz