Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Žokej spadl z koně a ochrnul. Na jeho podporu se sešlo už více než 8,5 milionu korun

Freddy Tylicki | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Freddy Tylicki | foto: www.twitter.com

Sport přináší štěstí, slávu, peníze, má ale i svou odvrácenou stránku. Tu na vlastní kůži pocítil i německý žokej Freddy Tylicki, který na konci října při hrozivém pádu na jednom z dostihů ochrnul na dolní polovinu těla. Nyní nadějného jezdce čekají dlouhé měsíce zotavování s velmi nejistou budoucností.

Hromadný pád 31. října v anglickém Kempton Parku potkal hned čtyři žokeje. Steve Drowne vyvázl bez zranění, letošní rovinový šampion Jim Crowley si zlomil nos, u Teda Durcana to odnesl kotník.

Vůbec nejhůře ale dopadl 30letý Freddy Tylicki, který i přes okamžitý transport do Londýna ochrnul na spodní polovinu těla. Na tamější jednotce intenzivní péče strávil více než čtrnáct dní, návštěvy nepřijímal.

Nyní se nadějný žokej přesunul na spinální jednotku a s jeho přemístěním padla i komunikační bariéra. „Děkuji každému z vás za podporu. Mám před sebou dlouhou cestu,“ uvedl Tylicki na svém twitterovém účtu. Díky směřoval především lidem, kteří přispěli na jeho veřejnou sbírku.

Tu mu jen několik dní po kritickém zranění založil britský novinář Matthew Chapman. Během dvou dní se na podporu Tylickiho sešlo více než 200 000 liber, do dnešního dne se přitom vybralo více než 276 000 liber. „Odezva byla neskutečná. Peněz se vybralo daleko víc, než bych si vůbec mohl představit,“ chválil si Chapman.

Ačkoliv je Tylickiho zranění smutnou záležitostí, stále přece jen lze hovořit o štěstí. To naopak loni scházelo českému zkušenému žokeji Michalu Köhlovi, který po pádu na závodišti v Brně svým zraněním podlehl.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....