Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žokej spadl z koně a ochrnul. Na jeho podporu se sešlo už více než 8,5 milionu korun

Sport

  9:15
Sport přináší štěstí, slávu, peníze, má ale i svou odvrácenou stránku. Tu na vlastní kůži pocítil i německý žokej Freddy Tylicki, který na konci října při hrozivém pádu na jednom z dostihů ochrnul na dolní polovinu těla. Nyní nadějného jezdce čekají dlouhé měsíce zotavování s velmi nejistou budoucností.

Freddy Tylicki foto: www.twitter.com

Hromadný pád 31. října v anglickém Kempton Parku potkal hned čtyři žokeje. Steve Drowne vyvázl bez zranění, letošní rovinový šampion Jim Crowley si zlomil nos, u Teda Durcana to odnesl kotník.

Vůbec nejhůře ale dopadl 30letý Freddy Tylicki, který i přes okamžitý transport do Londýna ochrnul na spodní polovinu těla. Na tamější jednotce intenzivní péče strávil více než čtrnáct dní, návštěvy nepřijímal.

Nyní se nadějný žokej přesunul na spinální jednotku a s jeho přemístěním padla i komunikační bariéra. „Děkuji každému z vás za podporu. Mám před sebou dlouhou cestu,“ uvedl Tylicki na svém twitterovém účtu. Díky směřoval především lidem, kteří přispěli na jeho veřejnou sbírku.

Tu mu jen několik dní po kritickém zranění založil britský novinář Matthew Chapman. Během dvou dní se na podporu Tylickiho sešlo více než 200 000 liber, do dnešního dne se přitom vybralo více než 276 000 liber. „Odezva byla neskutečná. Peněz se vybralo daleko víc, než bych si vůbec mohl představit,“ chválil si Chapman.

Ačkoliv je Tylickiho zranění smutnou záležitostí, stále přece jen lze hovořit o štěstí. To naopak loni scházelo českému zkušenému žokeji Michalu Köhlovi, který po pádu na závodišti v Brně svým zraněním podlehl.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat