4. září 2018 0:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zraněná Vondroušová končí na US Open v osmifinále. Třetí set ale hrdinně dokulhala

Markéta Vondroušová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Vondroušová | foto: ČTK/AP

NEW YORK/PRAHA Markéta Vondroušová vypadla na US Open po málo vídané bitvě v osmifinále. V horku se ve Flushing Meadows chvilku zdálo, že její ukrajinská soupeřka Lesja Curenková vyčerpáním zápas vzdá, ale s problémy nakonec dohrávala Češka a podlehla 7:6, 5:7, 2:6.

Poslední Češkou ve dvouhře zůstala Karolína Plíšková. Turnajovou osmičku čeká v úterý souboj o semifinále s Američankou Serenou Williamsovou.

Za začátku to vypadalo „na ručník“ pro Vondroušovou. Ztratila sedm míčů v řadě, přišla o servis a prohrávala 0:2.

Postupně se rozehrála a držela míč v dlouhých výměnách. Curenková měla pod spalujícími paprsky problémy, opírala se o kolena a ztěžka dýchala.

Vondroušová srovnala na 4:4, po devátém gamu si 36. hráčka světa Curenková nechala změřit tlak a chladila si nohy. Po pauze dokázala Vondroušová viditelně v nepohodě hrající soupeřku udolat v tie-breaku poměrem 7:3.

Ač devětadvacetiletá Ukrajinka v tie-breaku padla i na kolena, zápas nevzdala. Jen se odešla do šatny převléknout a bojovala dál. Vondroušová získala ve druhé sadě vedení 2:0, ale o brejk vzápětí přišla.

Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová, US Open 2018

Curenková sice vypadala mezi míči ztrápeně, ale při hře běhala a hrála skoro normálně. V dlouhých výměnách se postupně unavovala Vondroušová a o druhý set v koncovce po chybách přišla.

Před rozhodující sadou si Vondroušová nechala v zákulisí obvázat pravé tříslo.

Zatímco Curenková se v postupujícím stínu z krize dostala, v bitvě vůle zvadla devatenáctiletá česká tenistka. Na pravou nohu trochu kulhala a ve třetím setu uhrála jen dvě hry.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz