Z dálky vypálil Tiago a Ri vyrazil na roh, z něho ale neudeřilo.
46. minuta

Druhý poločas právě začal, do útoku vyrazili Severokorejci!

• Portugalsko - KLDR (oba kouči).

Portugalsko - KLDR (oba kouči). / Autor: Reuters

První poločas skončil, mírně aktivnější v něm byli Portugalci, žádný ofenzivní koncert ale nepředvedli. Střely celkem: 11:7, střely na branku: 3:1, držení míče: 53:47%, naběhané kilometry: 55 189 - 53 899 km. Za patnáct minut se těším nashledanou.
45. minuta
Hong chtěl poslat kolmici na Čonga, centr mu ale nevyšel.
45. minuta
Portugalsko
Simao si to rozdal v běžeckém souboji na férovku s obránce Severní Koreje, vyhrál, ale jeho centr spoluhráče před brankou nenašel.
44. minuta
Portugalsko
Další centr před severokorejskou branku odvrátila obrana, Almeidovi chyběl jeden krok.
42. minuta
Portugalsko
Ronaldo vystřelil zpoza vápna, míč ale nabral opačnou faleš.
42. minuta
Korejci po inkasovaném gólu hodně ubrali na aktivitě, Portugalci to ale také s ofenzivou nikterak nepřehánějí.
39. minuta
KLDR
Přímý kop z pětadvaceti metrů Honga zastavil ve zdi hlavou Carvalho.
35. minuta
Portugalsko
Po chybě korejského stopera Paka, se dostal ke střele na penaltovém puntíku Meireles, ale branku Ria minul.
32. minuta
Rychlý protiútok Portugalců zazdil špatným centrem na Almeidu Simao.
29. minuta
gól

Góóóól! Portugalci z ničeho nic vedou 1:0. Tiago po rychle hozeném autu vyslal kolmicí do kontru skvěle naběhnuvšího Raula Meirelese a ten prostřelil korejského gólmana podél jeho těla.

• Portugalsko - KLDR.

Portugalsko - KLDR. / Autor: Reuters

27. minuta
Po krátké pasáži, kdy vládli na hřišti Portugalci se dostali do ofenzivy zase Severokorejci, ale sudí jejich pěknou akci zastavili chybně odmávaným i odpískaným ofsajdem Honga.
23. minuta
Další střela z dálky v podání Či, branku soupeře ale minul tak o metr.
22. minuta
Nyní zahrozili Portugalci, Meireles se ale nedostal k zakončení.
21. minuta
KLDR
Další střela An, kterému za pokutové území přiťuknul agilní Hong. Korejský záložník minul jen těsně pravou tyč Eduarda.
18. minuta
KLDR
Obrovská šance Korejců. Po pravém křídle zavezl míč kapitán Hong, vypálil, Eduardo vyrazil jen před sebe, kde hlavičkoval Čong, ale nepřesně. Portugalští stopeři se pouze dívali.
16. minuta

Více toho zatím naběhali Korejci, ale příliš toho s míčem na kopačkách nepředvedli.

• Portugalsko - KLDR (fanoušek Portugalců).

Portugalsko - KLDR (fanoušek Portugalců). / Autor: Reuters

13. minuta
Hra postrádá zatím spád, příliš tomu nepomáhá ani hodně hustý déšť.
10. minuta
KLDR
Portugalci mají zatím optickou převahu, Korejci se ale pouštějí do ofenzivy mnohem častějí než v zápase s Brazílií, nyní Eduarda protáhl obránce Čcha.

Nepřehlédněte

Portugalsko: Eduardo - M. Miguel, R. Carvalho, B. Alves, F. Coentrao - M. Tiago, P. Mendes, R. Meireles, C. Ronaldo - H. Almeida, S. Simao
KLDR: R. Mjong-kuk - Č. Čong-hjok, P. Čchol-čin, R. Čun-il, Č. Jun-nam, R. Kwang-čchon - M. In-kuk, P. Nam-Čchol II, A. Jong-hak, H. Jong-čo - Č. Te-se

Rozhodčí: Pozo (Chile) - Basualto (Chile), Mondria (Chile)