18. dubna 2014 16:46 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Olympioniky překvapil na Hradě Gott. Samková dorazila bez berlí

Prezident Miloš Zeman se svou manželkou (vpravo) přivítali na Pražském hradě členy olympijské výpravy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman se svou manželkou (vpravo) přivítali na Pražském hradě členy olympijské výpravy | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Prezident Miloš Zeman s manželkou přijal ve španělském sále Pražského hradu členy úspěšné olympijské výpravy ze zimních her v Soči. Na pódiu se vedle hlavy státu postavily mimo jiné zlaté medailistky rychlobruslařka Martina Sáblíková a snowboardistka Eva Samková a stříbrná medailistka ze smíšené biatlonové štafety Veronika Vítková.

Zhruba dvacetiminutový program v přímém přenosu České televize s proslovy a asi pětiminutovým záznamem toho nejzajímavějšího ze Soči zakončila hymna České republiky, kterou přišel nečekaně zazpívat Karel Gott. "To jsem byla překvapená, docela jsem koukala," přiznala Samková. "Musela jsem se soustředit, abych se na něj pořád nedívala, na živo jsem ho viděla poprvé," přidala se Sáblíková.

"Laňka" Samková

Na kotníku, který si zlomila při tréninku na závod Světového poháru v polovině března ve švýcarském Veysonnaz, má sice stále zpevňující ortézu, ale tu už jí za deset dní lékaři nejspíš sundají a Eva Samková bude moci zahájit kompletní rehabilitaci. "Už pobíhám jako laňka přes týden," prozradila Samková při návštěvě Pražského hradu, kde prezident České republiky Miloš Zeman přijal členy olympijské výpravy ze Soči. Ještě nedávno dostala od lékařů příkaz, aby hlavně ležela a dala kotníku klid. "Bylo mi vynadáno, že se mám zklidnit, ale teď už to srostlo a je to v pohodě," podotkla Samková, která už dokonce odložila berle.

Se třemi medailistkami na Pražský hrad přišli také běžci na lyžích Lukáš Bauer a Eva Vrabcová-Nývltová, lyžaři Ondřej Bank a Kryštof Krýzl, krasobruslař Tomáš Verner, skikrosař Tomáš Kraus či skokan na lyžích Jan Matura a rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná.

"Přijetí bylo super, bylo příjemné slyšet, že pan prezident ocenil všechny ty, co se dostali na olympiádu, to k tomu patří," uvedla lehce nastydlá Sáblíková. "Bylo super vidět ostatní lidi z olympiády zase po nějaké době," uvedla rychlobruslařka, jež už začala s přípravou na novou sezonu.

Vítková přivítala, že oficiální část byla krátká. "Tak, teď si můžu konečně sundat lodičky," ulevilo se jí. "Příšerně mě bolí nohy, nejsem na to zvyklá, nedá se to vydržet," pravila s úsměvem.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.