6. února 2014 18:18 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Soči 2014

Slovenští hokejisté už v Soči trénují. Vůjtek: Zázemí vypadá dobře

Slovenští hokejisté už v Soči trénují. Na snímku Michel Miklík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenští hokejisté už v Soči trénují. Na snímku Michel Miklík. | foto: ČTK/AP

SOČI (Od našeho zpravodaje) První z týmů, který může snít o olympijské hokejové medaili, vyjel na led Balšoj Areny v Soči. "Atmosféru her člověk nasaje velmi rychle," říkal po úvodním tréninku český kouč slovenského týmu Vladimír Vůjtek.

Slováci ve svižném, padesátiminutovém tréninku představili na ledě osmnáct hráčů – jedenáct patří do nominace, zbytek tvoří náhradníci. Co nejdříve by se mělo rozhodnout, zda někdo z nich vymění na soupisce hvězdy z NHL Gáboríka a Višňovského, jejichž účast v Soči ohrožuje zdravotní stav.

Jinak byl ale Vladimír Vůjtek spokojený, optimistický: "Zatím jsme spokojení se vším."

Jaké jsou první dojmy z olympijského Soči?
Přiletěli jsme nad ránem, moc jsme se nevyspali. Těžko to plně hodnotit, ale myslím si, že organizátoři vybudovali skvělá sportoviště. I zázemí vypadá velice dobře, pokoje jsou pěkné, totéž kabina a hala. Kluci jsou spokojení.

Co říkáte na slunce, teplo a palmy?
V hokeji se to stává, mistrovství světa bývají též až v půlce května, kdy slunko svítí a můžete se opalovat. Tohle nám nevadí.

Jak se trénuje, když musíte jako kouč čekat na zbytek hráčů ze zámoří?
Všichni víme, že tu máme polovinu mužstva, ale na druhou stranu už jsou složené obranné i útočné dvojice, máme skoro kompletní dvě pětky. Zaměřujeme se na obrannou činnost, hru v naší třetině a trošku i na kombinace.

Cítil jste, že po trénincích na Slovensku všichni v dějišti olympiády přidali?
Myslím, že jo. V Bratislavě se podvědomě každý trochu šetřil, nechtěl se zranit a myšlenky měl někde jinde. Tréninky nebyly tak kvalitní jako ten dnešní.

V pátek hry odstartuje slavnostní zahájení. Chystáte se na něj?
Chtěli bychom jít všichni. Nevím, jak kluci, co už olympiádu zažili, ale já jsem na hrách nikdy nebyl a strašně mě to láká. I když si uvědomuji, že je ceremoniál náročný. Z dlouhého postávání mám trochu obavy, ale musím to nějak zvládnout.

Miroslav Němý

Najdete na Lidovky.cz