16. května 2013 18:47 Lidovky.cz > Sport > MS hokej 2013

Těžko můžeme být spokojeni, konstatoval Plekanec

Jakub Nakládal (vlevo) a Tomáš Plekanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Nakládal (vlevo) a Tomáš Plekanec. | foto: ČTK

STOCKHOLM Při svém prvním startu na letošním mistrovství světa útočník Tomáš Plekanec pomohl národnímu týmu k jednoznačné výhře nad Norskem, díky které čeští hokejisté odvrátili možnou blamáž a postoupili do čtvrtfinále. Proti Švýcarsku již ale ani on nic nezmohl. Sice přihrál na jediný gól, ale reprezentace prohrála 1:2 a do bojů o medaile nepostoupila.

"Je to zklamání. Prohráli jsme ve čtvrtfinále se Švýcarskem, takže těžko můžeme být spokojení," řekl Plekanec novinářům. Čtvrtfinálového soupeře ale ocenil. "Je to taková klasika, že bereme Švýcary za slabý mančaft. Jasně dokázali, že to tak není. Jejich hra byla dobrá," podotkla opora Montrealu, která přicestovala do Stockholmu v neděli po vyřazení Canadiens v prvním kole Stanleyova poháru.

Vše o hokejovém MS 2013

Podle Plekance se česká hra zvedla až ve třetí třetině. "Hrají nepříjemný agresivní styl a my jsme se s tím nedokázali dvě třetiny vyrovnat, pak už bylo pozdě. Ve třetí části to bylo dobré, ale v prvních dvou to bylo málo," uznal Plekanec.

Švýcaři po celé utkání pozorně bránili a soupeře moc do šancí nepouštěli. Navíc stále hrozili z nebezpečných brejků. "My jsme se hledali a nedokázali jsme přejít přes jejich obranu. Stáli v pěti na červené, když jsme nahodili puk, tak tam pak byl jenom jeden hráč," popsal kladenský odchovanec problémy českého týmu. "Nebyli jsme schopni vytvořit si soustavný tlak. Měli jsme puk na hokejkách, ale bylo tam toho málo," přiznal.

Na zlato stále čeká

Plekanec litoval, že národní tým nedokázal využít ani jednu ze tří přesilových her v první třetině. "Kdybychom dali gól, tak to bylo jiné," řekl. Švýcaři sice při svých brankách měli i potřebné štěstí, ale podle Plekance to souviselo s jejich hrou. "Oni takhle hrají, to je cílené." Třicetiletý centr tak ze švédské metropole odjede zklamaný. "Nejsme spokojení. Těžko můžeme být, když nemáme žádnou placku a chtěli jsme vyhrát," pokrčil rameny juniorský mistr světa, který na zlatou medaili v seniorské kategorii stále čeká. Doma má stříbro a dva bronzy. "Nedá se nic dělat. Snad tam někde vzadu je," neztrácí Plekanec naději.

Anketa

Oznámkujte výkon českých hokejistů na MS, kde vypadli ve čtvrtfinále se Švýcarskem.

1 484
2 291
3 1070
4 1747
5 2878
ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz